X

Bir Gizlilik Platformu ve Gizlilik Odaklı Token: Pirata Chain ve ARRR

13:58
4 Ekim 2021

Pirate Chain, finansal özgürlükle ilgili bir proje olarak kendini tanımlıyor. Platform, kullanıcının gizliliğini ve anonimliğini korumak için %100 korumalı P2P işlemler sunuyor. Ayrıca Pirate Chain’in gönüllü bir ekip tarafından yönetildiğini de belirtmek gerekiyor

Pirate Chain Nedir?

Pirate Chain, tüm kriptolar içinde gizliliği koruyan bir kripto para birimi yaratmayı hedefliyor ve bunun için ZK-Snarks’ı kullanıyor. Ayrıca platform, Komodo’nun delayed proof of work algoritmasını da kullanarak güvenliği en üst düzeye çıkarmayı amaçladıklarını belirtiyor.

Buna ek olarak Pirate Chain’in misyonu, yaygın olarak kullanılan, gizlilik odaklı bir kripto para birimi olmanın yanı sıra kullanıcıların gizliliğini korumayı amaçlayan araçlar oluşturmaktır.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan platform kendisini, “Finansal gizliliği ciddiye alan gerçek bir gizlilik projesi” olarak tanımlıyor. Pirate Chain’in kripto para birimi ARRR de tam olarak bu hedefe hizmet eden gizlilik odaklı bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor.

Pirate Chain kullanıcılarına şu özellikleri sunuyor:

  • Bağımsız teknoloji: %51 saldırılarına karşı delayed proof of work (dPoW) ile güvence altına alınan bağımsız blok zinciri bulunuyor.
  • Kullanıma hazır platform: Ana ağ lansmanı 2018 yılında tamamlanan platform tamamen kullanıma hazır bir şekilde hizmet veriyor.
  • Özel işlemler: Platform kullanıcılarına sadece özel işlemlerle transfer yapma imkanı sunuyor.
  • Tamamen anonim: TOR ağı Pirate Chain tarafından destekleniyor.
  • Gelecek adımları: Sapling yükseltmesi uygulandı ve bu da lite cüzdanlara, mobil cüzdanlara ve satış noktası işlevselliğine giden yolu açtı.
  • Etkin e-ticaret: Platform e-ticaret entegrasyonu için de çeşitli araçlar sunuyor.

Buna ek olarak Pirate Chain’i oluşturan geliştiriciler, protokolün en iyi kullanımının yalnızca özel gönderimleri destekleyen bir zincir olduğuna inanıyor. Delayed proof of work (dPoW), ARRR zincirinin bir yedeğini Litecoin Blockchain’e ekleyerek Pirate’nin blok zincirini çift harcamalara ve %51 saldırılarına karşı koruyor. Dolayısuyla Pirate Chain’e saldırı düzenlemek için önce Litecoin’e saldırı düzenlenmesi gerekiyor. Bu durum hack girişimlerini %100 önlemese de neredeyse imkansız hale getiriyor.

Pirate OS ve ARRRmada Nedir?

Pirate OS, işlem yapanların güvenliğini ve gizliliğini artırmak için geliştirilen işletim sistemleri serisi olarak tanımlanıyor.

Platform kullanıcıların cüzdanlarını, diğer işletim sistemlerinin açıkları ve hataları olmadan, tüm güvenlik özelliklerinin gönül rahatlığıyla çalıştırabileceği bir ortam olarak tasvir ediyor. Ayrıca Pirate OS’un bir USB aracılığı ile de taşınabileceği ifade ediliyor. Bu da kullanıcıların cüzdanlarını USB ile herhangi bir yere taşıma ve hemen hemen her bilgisayarda kullanabilme gibi belirgin bir avantaja sunuyor.

ARRRmada ise ARRR’yi kabul eden tüm işletme ve kuruluşların bir ekosistemi şeklinde tanımlanıyor. Dolayısıyla kullanıcılar burada, ARRR’yi bir ödeme olarak kabul eden tüm işletmelere ulaşabiliyor.

ARRR Madenciliği ve ARRR Token

ARRR madenciliği ve blok ödülü yarılanması olan bir kripto para olarak tasarlandı. Yapılan açıklamalara göre yarılanma her 388.885. blokta gerçekleşiyor ve bu blok sayısının ilk geliştiriciler tarafından belirlendiği ifade ediliyor.

Pirate chain madenciliği, işlerin hızla değiştiği ve kârlılığın büyük ölçüde değişebileceği bir alan olarak tanımlıyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre kullanıcılar ARRR madenciliğini hem CPU hem de GPU kullanarak yapabiliyor ama bunun çok karlı olmayabileceği ifade ediliyor. Bu noktada ASIC madenciliğinin baskın olduğu ifade ediliyor.

Buna ek olarak Pirate Chain projesinin kendi kripto para birimi olan ARRR token bir gizlilik token’ı olarak tanımlanıyor. Yapılan açıklamalara göre ARRR’nin toplam arzı 200.000.000 ARRR olacak.

Pirate Chain ile ilgili daha detaylı bilgilere bu link üzerinden ulaşabilirsiniz ve ARRR token’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar