X


Bir Futbol Kulübü Daha Kripto Para Geliştiriyor

Futbol kulüplerinin kripto paralara ilgisi artıyor.
22:00
16 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para geliştirmeye hazırlanan son futbol kulübü Brezilya’dan Atletico Mineiro oldu. Kulüp, taraftarları için ‘Galo Coins’ isimli bir kripto para geliştirecek.

Kripto para ve futbol sektörleri arasındaki flörtte sıcak dakikalar yaşanıyor. Kripto paralar ana akım bir hüviyet kazanırken bir başka ana akım sektör olan futbol ile kaçınılmaz bir şekilde etkileşime giriyor.

Futbol taraftarları için yeni bir kripto para

Brezilya Premier Lig ekiplerinden Atletico Mineiro Galo Coins isimli bir kripto para geliştirmeye hazırlanıyor. Galo Coins’le taraftarlar maç biletleri ve kulüp ürünleri satın alabilecek. Aynı zamanda kulübün onlara sunduğu birçok indirimden yararlanabilecek.

Portekizce’de horoz anlamına gelen ‘Galo’ aynı zamanda kulübün maskotu. Atletico Mineiro Güney Amerika’da kripto para geliştiren ilk futbol kulübü olacak.

Yeni kripto paranın en büyük kozu sadeliği, dolayısıyla projeye yeni kripto para kullanıcıları kolaylıkla kazandırılabilir. Galo Coin’lerin fiyatı Brezilya Real’inin fiyatıyla aynı olacak. Taraftarların kripto parayı kullanabilmek için en az 50 Galo Coin (yaklaşık 13 dolar) alması gerekiyor. Taraftarlar Ethereum token’larıyla Galo Coin’leri arasında değişim yapabilecek.

Yukarıda futbol ve kripto paraların yakın temas içinde olduğuna değinmiştik. Paris Saint Germain ve Juventus gibi bazı büyük kulüpler de kripto para geliştireceklerini açıklamıştı.

Yalnızca futbol kulüpleri değil, futbolcular da kripto paralara ilgi duyuyor. Örneğin futbol efsanesi Ronaldinho, Ronaldinho Soccer Coin (RSC) isimli bir kripto para geliştirdi. Didier Drogba, Michael Owen, Roberto Carlos, Luis Figo ve Lionel Messi gibi futbolcular da kripto para kervanına katıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar