Bir Dünya Devi Daha Metaverse’e Adım Attı: Walmart

Gün geçtikçe Metaverse'un gizemli yapısına dünya devi markaların katıldığına tanık oluyoruz .
09:18
27 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika
Amerikan perakende devi Walmart, Walmart Land ve Walmart’ın Roblox Oyun Evreni’nin lansmanı ile Metaverse’e ilk adımlarını attı. Şirketin Pazartesi günü yaptığı duyuruya göre, Walmart Land, fiziğe meydan okuyan bir dönme dolap, açılabilir jetonlar ve rozetler, etkileşimli bir piyano geçidi ve kullanıcılar için bir DJ kabini gibi temel özelliklerle “sürükleyici deneyimleri” kullanıcılara sunmak için çalışıyor.

Lottie London, Bubble, UOMA by Sharon C ve diğer markaların ürünleri de sanal dünyada, bir sanal ürün mağazası veya kullanıcının avatarları için “verch” ile birlikte yer alacak.

Ekim ayında Walmart Land, müzik sanatçıları YUNGBLUD, Madison Beer ve Kane Brown’ın performanslarının yer aldığı “Electric Fest” olarak bilinen bir konser düzenleyecek.

Bu arada Walmart’ın Oyun Evreni, Jurassic World, Paw Patrol, Magic Mixies, Razor Scooter’lardan ürünler ve karakterler içeren oyunlar ve oyuncak dünyalarını keşfetme, jeton kazanma ve bunları sanal ürünler için kullanma fırsatı sunuyor.

Perakende şirketi ilk  olarak 30 Aralık’ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine kendi “dijital para birimini” ve “dijital jetonunu” kapsayan bir patent başvurusunda bulunduktan sonra Metaverse’e girme niyetlerinin sinyalini verirken, ayrı bir başvuru Walmart markası için bir ticari markayı kapsıyordu. Ticari marka, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik üzerine kurulacak bir ticari başvuruydu.

Bu tarz hareketlenmeler, dünya genelinde ki önemli markaların blockchain teknolojisine önem verdiğini ve bu alandan kendilerini uzak tutmak istemediklerini gösteriyor. Her önemli markanın bu alana adım atması ile beraber bu teknolojinin daha hızlı gelişmesine imkan sağladığı gözler önünde. Yeni yeni markaların dahil olması teknoloji ile yeni insanların tanışmasına ve değerin artmasına imkan tanımaktadır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar