reklamı kapat

Biotron’da Yeni Özellikler Görücüye Çıkıyor

22 Mart 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Veri analizi platformu Biotron kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Şirketin geliştirdiği yeni piyasa stratejisi kapsamında kullanıcılar daha veri paylaşımına başlamadan ödül kazanmaya başlıyor.

Bunun için geliştirilen “lokasyon istihbaratı” isimli özelliği kullanan markalar kullanıcı tabanlarına ve perakende zincirlerinin analizine dair bilgilendiriliyor. Bunun sonucunda kullanıcılar platforma katılmadan önce elde edilen gelirlerden kendi payına düşeni kazanmaya başlıyor. Biotron’un mobil uygulamasına girip veri paylaşımını açan kullanıcılar kazandığı ödülü BTRN token’i veya itibari paralar cinsinden paraya dönüştürebiliyor.

Biotron CEO’su Pavol Magic:

“Diğer şirketler gibi biz de ilk olarak tavuk ve yumurta problemini çözmek zorundaydık. Kullanıcılar olmadan müşterilerimize para kazandıracak istihbarat raporlarını hazırlayamayız. Para getirisi olmadan da kullanıcıları platforma çekmek zor. Ürünlerimizi güçlendirmek için üçüncü parti veri setlerinin lisansını almaya karar verdik ve şimdi katkıda bulunan reklam profillerine gelirden dağıtmaya başlayacağız. Kullanıcılar mobil uygulamayı indirdiklerinde onları hazırda belirli miktar bir para bekliyor olacak. Bunun karşılığında biz de bu uygulamalar üzerinden veri toplayacağız.”

İlgi alanlarına hitap eden yerler ve hareket bilgisi gibi toplanan lisanslı veriler kullanıcı profillerinin, seyircilerin ve tahmini ziyaretlerin oluşturulmasında kullanılacak. Diğer bir deyişle tüm bilgiler markalar için istihbarat raporlarının oluşturulmasında kullanılacak. Markalar bu raporlara bakarak müşteri tabanı, perakende zincirin performansı ve potansiyel en iyi yeni lokasyonlara dair bilgi alabilecek.

Kullanıcılar da elde edilen gelirlerden payına düşeni alacak. Uygulamanın bir diğer artısı kullanıcıların ne kadar bilgi paylaşmak istediklerine hür iradeyle karar verebilmesi. Platformda gerçek ad yerine takma ad kullanmak mümkün.

Lokasyon istihbaratından sonra Biotron diğer kullanım durumlarına yönelmeyi planlıyor. Şirketin bir sonraki hedefi, online sağlık platformu Diagnose.me ile işbirliği yaparak sağlık sağlık hizmeti analizi yapmak. Sağlık hizmetinden sonra trafik tıkanmasını çözmek geliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.
Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER