reklamı kapat

Biotron.io Platformunun Token Satışı Başladı!

28 Mart 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Blockchain temelli veri analiz platformu Biotron.io token satış etkinliğini başlattı. Platform dahilinde kullanılacak BTRN token’leri kullanıcılarla buluşturan token satışı boyunca katılımcılara çeşitli bonus olanakları sunuluyor. BTRN token’ler platformda gerçekleşecek veri işlemleri karşılığında bir ödeme yöntemi olarak faaliyet gösterecek.

Biotron platformu halka kapalı gerçekleştirdiği özel token satış etkinliğini dün sonlandırdı. Ekip bu etkinlik boyunca 5200 ETH değerinde fon toplamayı başardı.

Biotron tamamen şeffaf olma özelliğine sahip bir veri analiz platformu olarak biliniyor. Platform kullanıcılarına hangi verilerin nasıl kullanılacağını kontrol etme kabiliyeti sağlıyor. Üstelik Biotron kullanıcıların verilerini işleyerek bu verileri piyasada emsali bulunmayan kullanışlı ürünlere dönüştürüyor. Bu ürünler pek çok şirket tarafından yoğun bir ilgiye maruz kalıyor. Hâlihazırda teknoloji devlerinin tekelinde bulunan veri depolarını alaşağı etmeyi hedefleyen proje sunduğu analitik ürünler sayesinde pek çok sektöre de ilham kaynağı olacağa benziyor.

Biotron.io platformunun CEO’su Pavol Magic proje hakkında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

“Cambridge Analytica gibi büyük veri analiz kuruluşları insanların kişisel bilgilerini izin almadan kullanabilme şansına asla sahip olmamalı. Blockchain teknolojisinde güç alan Biotron platformu veri analizi sektörüne büyük bir yenilik getiriyor. Buna göre insanlar kişisel verilerini bir gelir kaynağı haline getirebilecek ve verilerinin işlenme sürecini kontrol altına alabilecekler.”

Biotron platformunun token satış etkinliği toplamda dokuz farklı evreden oluşacak ve 5 Nisan 2018 tarihinde sona erecek. Etkinlik kapsamında sunulan BTRN token’lerin fiyatı başlangıçta 0.1 euro olarak belirlendi. Etkinliğin başladığı andan itibaren geçen her gün dokuz evreden birisini temsil ediyor. BTRN token’lerin fiyatı ise her evrede 0.01 euro artırılıyor. Buna göre etkinlik sona erdiğinde bir BTRN token’in fiyatı 0.18 euro olacak.

Etkinliğe katılmak isteyen kullanıcılar yalnızca BTC, ETH yada LTC aracılığıyla BTRN token satın alabilecekler. ERC-20 protokolüne dayanan BTRN token’ler 9 Nisan itibarıyla kullanıcılara dağıtılacak. Ayrıca etkinliğe katılan yatırımcıların kara para aklamayı önleme (AML) ve müşterini tanı (KYC) protokollerine tabi tutulduklarını ifade etmekte fayda var.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER