reklamı kapat

Biotron Data Yoluna Emin Adımlarla Devam Ediyor

11 Temmuz 2018
  • Coin TürkCoin Türk

BIOTRON KURULUŞU tarafından piyasaya sürülen uygulama Biotron Data, kullanıcılarına benzersiz olanak ve fırsatlar sunuyor. Kullanıcıların verilerini paylaşarak BTRN token kazanmasını mümkün hale getiren uygulama 7 Haziran 2018 tarihinde işlemlerine başladı. Biotron Data bu tarihten itibaren yaklaşık 20.000 kere indirilerek Google Play mağazasında mükemmel bir sıralamaya sahip oldu.

Kullanıcılar arasında giderek daha da popüler hale gelmeyi başaran Biotron Data sektörde çığır açan bir niteliğe sahip olduğunu tüm topluluğa ispat etti diyebiliriz. Sürekli veri üreten kullanıcıların bu durumdan faydalanmasını sağlayan uygulama, veri paylaşımı konusundaki ezberleri de bozmayı başardı. Bu doğrultuda şu çıkarımı yapmak mümkün: Karşılığı verildiğinde ve hangi verilerin nasıl ve nerede kullanılacağı şeffaf bir şekilde belirtildiğinde kullanıcılar verilerini paylaşmaya rıza gösteriyor.

Bu yazının hazırlandığı sıralarda Biotron Data uygulamasının kullanıcılardan konum verilerini topladığı açıklandı. Ancak açıklamalarını detaylandıran yetkililere göre uygulamanın önümüzdeki güncellemelerle birlikte sağlık, sosyal medya ve giyim kuşam konuları hakkındaki verileri de toplayabileceği ifade ediliyor. Üstelik Biotron Data 2018’in son çeyreğinde iOS cihazları için de uygun olacak.

Biotron Data tarafından toplanılan veriler birtakım işlemlerden geçiriliyor ve çeşitli sektörlerden müşteriler için analitik verilere ve yorumlara dönüştürülüyor. Uygulamanın hizmet ettiği ana sektörler arasında perakende, otomotiv ve yerel yönetim alanlarının yer aldığını söyleyebiliriz. Uygulama öncelikle Batı Avrupa’da yaygınlaşmayı daha sonra ise 2019 yılına kadar olabildiğince mesafe kat etmeyi hedefliyor.

Biotron Data uygulamasının ardında bulunan temel fikrin kullanıcıların lehine hizmet ettiğini ifade etmemiz gerekiyor. Uygulamanın temel amacı kullanıcılara veri kontrolü konusunda tam kontrol sağlamak. Kullanıcı dostu bir arayüz sayesinde bu hedefine ulaşmaya çalışan Biotron Data sayesinde hangi verilerin nerede ve nasıl kullanılacağını kontrol edebilme imkanı bireylere sunuluyor. Geleneksel sistemde böylesi bir hakkın bulunmadığını görüyoruz. Ancak Biotron Data aracılığıyla veri sektöründeki dengelerin değişmeye başladığını ifade etmek yanlış olmayacaktır. Biotron platformunda kullanılan BTRN token’ler kullanıcıların verilerini paylaşmaları konusunda istekli olmalarını sağlıyor. Teşvik edici olarak da nitelendirebileceğimiz BTRN token’ler borsalarda kullanılabiliyor.

Uygulama bünyesinde gerçekleştirilen bir kampanya BTRN token’lerin kullanıcıları motive edici özelliğini herkese kanıtlıyor. Bu kampanyaya göre, platforma kaydolan ve verilerini paylaşan kullanıcılara mükafat olarak BTRN token verilecek.

BIOTRON KURULUŞU hakkında

Biotron’u şeffaf özelliklere sahip bir veri analizi platformu olarak tanımlayabiliriz. Platform kullanıcıların kendilerine ait veriler üzerinde tam kontrol sahibi olmasını sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar hangi verilerin kim tarafından toplanabileceğine ya da nasıl kullanılabileceğine karar verebiliyor. Platformun müşterilerine sunduğu imkanlar tabi ki bununla sınırla değil. Biotron kullanıcılara veri setleri ve verilerle oluşturulmuş ürünler sunuyor. Bu ürünler sahip olduğu kaliteye göre birçok işletme için büyük önem arz edebiliyor ve kullanıcılar bu sayede kazanç elde edebiliyor.

Biotron platformunun gerçekleştirmeyi hedeflediği planlar arasında, merkezsizlik fikrine gönül vermiş kripto para kullanıcılarının hoşuna gidecek bir plan yer alıyor. Biotron birtakım teknoloji devleri tarafından oluşturulan veri depolarına olan bağımlılığı yok etme vizyonuyla hareket ederek yeniliklerin tüm sektörlerde kullanılabilir hale gelmesi için çaba gösteriyor.

Projenin web sayfası üzerinden Biotron hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilir ya da sosyal medya hesapları üzerinden diğer kullanıcılarla veya ekip üyeleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Telegram – Twitter – Bitcointalk – Reddit

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.