reklamı kapat

Binance’ten 45 Bin Dolarlık Hibe

Binance’in yatırım kolu Binance Labs üç startup'a 45 bin dolarlık hibe verdi.
21:00
12 Nisan 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in yatırım şubesi Binance Labs açık kaynaklı Blockchain teknolojileri geliştiren üç startup’a (her biri 15 bin dolar olmak üzere) 45 bin dolar değerinde hibe verdi.

Fellowship Program

Şanslı startup’lar Grin/Mimblewimble Blockchain’i için mobil cüzdan hizmeti veren Ironbelly, gizliliği koruyan mesajlaşma protokolü HOPR ve yükseltilebilir chain üzeri cüzdan Kitsune Wallet.

Üç startup Binance Labs’in “Dostluk Programı”nın (Fellowship Program) ilk “dostları” oldu. Bugün Binance’in yaptığı duyuruya göre Fellowship Program erken dönem geliştirme programlarını fonluyor ve destekliyor. Binance Labs direktörü Flora Sun inovasyonun “fikirler düşleyen ve piyasaya ürünler getirecek yeni projeler yaratan adanmış bir geliştirici ve girişimci topluluğu gerektirdiğini” kaydetti ve şöyle devam etti:

Bize düşen, daha geniş bir kullanım için yapı taşları ve altyapı yaratılmasına katkı sağlayan ve Blockchain piyasasında büyümeyi kolaylaştıran erken dönem projelerini desteklemek.

Binance Labs

Binance Labs aynı zamanda erken dönem Blockchain projelerini destekleyen bir İnkübatör Programı (Incubator Program) işletiyor. Aralık ayında Binance bu programını beş yeni şehre yayacağını açıkladı: Berlin, Buenos Aires, Lagos, Singapur ve Hong Kong. Sonuç itibariyle Binance’in tüm dünyada ismini güç geçtikçe daha çok duyuracağını söylemek mümkün.

Son olarak Coindesk’in haberine göre Arjantin hükümeti; Binance Labs ve yerel bir startup inkübatörü LatamEX Founders Lab tarafından desteklenen erken dönem yerel Blockchain startup’larına yatırım yapacağını açıklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.