Binance Türkiye Yıllık Etkinlik Raporu Yayınlandı!

Binance Türkiye, ülkemizde 2019 yılını nasıl geçirdiğine ve hangi etkinlikleri düzenlediklerine dair bir rapor yayınladı.
13:00
22 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para platformlarından olan Binance’in Türkiye kolu, 2019 yılında ülkemizde yapılan organizasyonları, etkinlikleri ve toplantıları derledikleri bir 2019 Türkiye Yıllık Etkinlik Raporu yayınladı

2019’da Neler Oldu?

Binance Türkiye rapora, 2019 yılının başında gerçekleştirilen ve Binance’in CSO’su Gin Chao ile bir buluşmanın gerçekleştiği etkinliğinden bahsederek başladı. Sonrasında Mayıs ayında düzenlenen ve bir Ramazan Buluşması şeklinde feribotta gerçekleşen etkinlikten söz edildi. Daha sonra Ankara’da Temmuz’da gerçekleşen etkinlik raporda yer aldı.

Rapora göre Ağustos ayında pek çok ilke imza atıldı. Örneğin ilk AMA (Ask Me Anything) etkinliği ve Twitter hesabının ve Telegram Duyuru Kanalının açılması Binance’in Türkiye’de bir ilke imza attığı adımlar oldu. Bununla beraber yine Ağustos ayında Binance çeşitli hediyeler dağıttığı Kurban Festivali Özel Etkinliğini düzenledi.

Ekim ayı ise Binance Türkiye için adeta yarışma ayı oldu. Binance Türkiye Ekim ayında iki hafta süren bir Geribildirim Yarışması ve Futures Pozisyon Paylaşım Yarışması düzenledi. Ayrıca Ekim ayında önemli bir dönüm noktası olan Telegram topluluğunun 10.000 üyeye ulaşması da kutlandı. Ayrıca Ekim ayı içinde de AMA etkinlikleri devam etti.

Changpeng Zhao Buluşması

Belki de 2019 yılının en büyük etkinliği, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Türkiye’ye gelerek bizzat Türk kullanıcılarla görüştüğü  “CZ Super Meetup” etkinliği oldu. Ayrıca Kasım ayı Türk Binance kullanıcıları açısından bir başka önemli adımın atıldığı aydı: Papara ortaklığı sayesinde TL ile kripto para alım satım işlemleri başlatıldı.

Yıl sonunda ise Binance Türkiye, Twitter hesabından 5.000 kullanıcıya ulaştıklarını açıkladı.

Binan Türkiye raporu, “2019’unuzu bizimle geçirdiğiniz için hepinize teşekkür etmek istiyoruz. Sürekli güveniniz, arkadaşlığınız ve desteğiniz sayesinde güçleniyoruz.” ifadeleriyle bitirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar