X


Binance Türkiye, Buharlaşan Para Hakkındaki İddialara Yanıt Verdi!

Binance Türkiye, kaybolan para iddialarını yalanladı.
14:42
9 Eylül 2021

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, dünyanın dört bir yanından problemlerle başa çıkmaya çalışırken Türkiye’den gelen bir iddia gündemi oldukça meşgul ediyor. İddialara göre bir yatırımcı transfer ettiği yüklü miktardaki fonun buharlaştığını belirtiyor.

Binance Türkiye, İddiaları Yalanladı

Beşir Baran adlı yatırımcı, Binane Türkiye hesabına 240.000 dolar değerinde transfer yaptığını ve bu işlemde parasının kaybolduğunu iddia etti. Beşir Baran, şirkete haciz işlemlerini başlatmak için girişimlerde bulunmuştu. Shiftdelete ekibinin haberleştirdiği bu iddiada Binance Türkiye tarafından açıklama yapıldığını belirtildi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu gelişmelerin ardından iddialara yanıt veren Binance Türkiye, söylentilerin tamamen asılsız olduğunu kaydetti:

Habere konu olayla ilgili şirketimizce yapılan araştırmada; adı geçen müşterinin buharlaştığını iddia ettiği tutarın kendi rızasıyla transfer edilmiş olduğunu, bu kişinin şirketimizde bu işlem nedeniyle herhangi hak ve alacağının bulunmadığını; transfer işleminin tamamen kendi bilgisi ve rızasıyla yapıldığı, işlem yapılırken, işlemin gerçekleşmesi için gerekli olan ve sadece müşterinin bildiği bilgilerin kullanıldığı, yine bu işlemlerin müşterinin hakimiyet alanında bulunan araçlar ile yapıldığı ve bütün güvenlik prosedürlerine uygun olarak gerçekleştirildiği anlaşılmış ve bu konuda müşteriye ve ilgili makamlara gerekli bilgiler iletilmiştir.

Bu nedenle, ilgilinin şirketimizden bilgi alamadığı iddiaları gerçek dışıdır.

İlgilinin iddiası çerçevesinde bir mahkemeden teminat vererek almış olduğu bu haksız tedbir kararından bugün tedbirin uygulanması suretiyle haberdar olunmuştur. Mahkemenin şirketimizden bilgi talep etmesiyle birlikte bu haksız tedbir kararının kaldırılacağına inanmaktayız. Ayrıca, bu karar geçici bir tedbir niteliğinde olup henüz mahkeme bizden konuya ilişkin bilgi ve belge de istememiştir. İlerleyen günlerde karara karşı gerekli itiraz süreçlerinin işletileceğini ve yasal haklarımızın kullanılacağını ifade etmek isteriz.

Bununla birlikte, şirketimizin kayıtlı bulunduğu ve Türkiye’nin sayılı şirket ve bankalarının temsilciliklerinin de yer aldığı aynı adreste faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtmek isteriz. Şirketimiz, yüzlerce çalışanının sağlığına verdiği önemle pandemide uzaktan çalışılması kararı almıştır. Ancak, hukuki sürecin haber alınması akabinde Şirket avukatımız adresimize intikal etmiş ve sürece iştirak etmiştir. Bu nedenle şirket merkezinde şirketi temsil eden kimsenin bulunmadığı iddiası da gerçek dışıdır. Bu konuda icra müdürlüğü tutanağının incelenmesi gerçeğin ortaya çıkması için yeterli olacaktır.

Yine haberde geçen, şirketin banka hesaplarının boş olduğu iddiası da tamamen gerçek dışıdır. Zira, ülkemizde çalıştığımız bütün bankalardaki hesaplarımız aktif durumda olup iddiaya konu tutarı fazlasıyla karşılayacak bakiye mevcuttur.

Bu asılsız haber nedeniyle bütün ilgililer hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı ve kendileri hakkında en kısa süre içerisinde yasal işlem başlatacağımızı; ayrıca, bu tedbire karşı da gerekli yasal yollara başvuracağımızı saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Binance, Kabuk Değiştiriyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, düzenleyiciler ile problemlerini çözmeye çalışırken kullanıcı aksaklık iddiaları ile de başa çıkmaya çalışıyor. Geçtiğimiz dönemde de kaybolan para söylentileri ve yatırım zararları dolayısıyla topa tutulan Binance, CEO Changpeng Zhao’nun politika değişimi ile kabul değiştirmeye çalışıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar