Binance Son Dakika Duyurusu! MASK, ENJ, WRX, GRT, CHR, CRV, 1INCH, CVP, HFT, SSV ve DOGE Eklendi!

Binance borsası biraz önce 11 altcoin daha eklediğini duyurdu ve sayı 24'e çıktı.
16:07
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın hacim bakımından en büyük kripto para borsası önemli bir duyuru yayınladı. 11 yeni altcoin listeye eklendi.

Binance Son Dakika

Binance’ın rezerv kanıtı sistemi, 11 yeni token için kullanıcı varlıklarının doğrulanmasına izin verecek şekilde güncellendi. Bu varlıklar MASK, ENJ, WRX, GRT, CHR, CRV, 1INCH, CVP, HFT, SSV ve DOGE olarak duyuruldu. Binance borsasının PoR sistemi aracılığıyla doğrulanabilen toplam fon miktarı artık 63 milyar USD’yi aşıyor. Binance kullanıcı fonlarını 1:1 oranda teminatlandırdığını göstermek için Vitalik Buterin’in de önerisiyle bir rezerv kanıt sistemi getirdi.

Binance duyurusunda şunlar yazıyordu;

“MASK, ENJ, WRX, GRT, CHR, CRV, 1INCH, CVP, HFT, SSV ve DOGE dahil olmak üzere 11 tokenı daha, şu anda 24 varlıkta 63 milyar doların üzerinde rezerv gösteren rezerv kanıtı (PoR) sistemimize eklediğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. PoR sistemine 11 varlığın eklenmesiyle, işlem hacmine göre dünyanın en büyük borsası olan Binance’ın rezervleri 63 milyar USD’nin üzerine çıktı.”

Binance Rezerv Kanıtı

Kullanıcılara daha fazla şeffaflık sağlamaya yönelik daha geniş çaplı bir çabanın parçası olarak 2022’nin sonlarında tanıtılan Binance rezerv kanıtı sistemi, blockchain üzerinde müşteri varlıklarının gerçekten yerinde olup olmadığını teyit eder. Merkle trees yapısının Vitalik Buterin tarafından 2022 FTX çöküşünden sonra önerilmesiyle Binance yönetimi harekete geçti ve müşterilerinin merkezi borsalara dair endişelerini gidermek için böyle bir kanıt sistemi inşa etti. Ardından birçok borsanın benzer rezerv sistemlerini duyurduğunu gördük.

“Şubat 2023’te, PoR sistemimizde büyük bir güncelleme yaptık ve doğrulama işlemi sırasında kullanıcı verilerinin gizliliğini ve güvenliğini artıran sıfır bilgi protokolleri olan zk-SNARK’ları uyguladık. Bu yükseltme, merkezi bir kripto borsasının (CEX) PoR çalışmalarında bu tür bir teknolojiyi ilk kez uyguladığına işaret ediyordu, bu nedenle hem sektörün geri kalanının bu yenilikçi uygulamadan yararlanmasını istediğimiz hem de topluluğun sistemi güçlendirmeye yardımcı olmasını istediğimiz için kodu açık kaynaklı hale getirmeye karar verdik.”

Yukarıdaki görselde BTC ve bazı altcoinlerin rezerv/müşteri varlığı karşılaştırmasını görüyorsunuz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar