Reklam

Binance, Önemli Bir Türev Borsasına Yatırım Yaptı

Binance FTX platformunda hem bir hisse yatırımı yaptı hem de FTX Token’da uzun vadeli pozisyon aldı.
17:00
20 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cointelegraph’ın haberine göre günlük işlem hacmine göre en büyük ikinci en büyük kripto para borsası olan Binance, kripto türev alışverişi açısından FTX’e stratejik bir yatırım yaptı.

20 Aralık tarihli bir duyuruya göre Binance, hem FTX’te bir hisse senedi yatırımı yaptı hem de borsadaki ana varlık olan FTX Token’da (FTT) uzun vadeli bir pozisyon aldı.

Olumlu Rekabet

Stratejik ortaklık kapsamında Binance’in desteği, FTX’in ekosisteminde sürdürülebilir bir büyümeyi teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bunun yanında Binance, yatırımın toplam miktarını açıklamadı. Ancak FTX’in kurucusu ve bağlı ortaklığı olan Alameda Research’ün başkanı Sam Bankman Fried, kantitatif bir ticaret firması ve kripto likidite sağlayıcısı olarak Bloomberg’e bu tutarın on milyonlarda değerde olduğunu ifade etti.

Fried Binance’in yatırım ve stratejik danışmanlık rolünün, FTX’in faaliyetlerinin bağımsızlığını korurken büyümesini hızlandırmasına yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Türev borsası FTX, 2019 yılının başlarında kuruldu ve çeşitli kripto varlıkları, kaldıraç token’ları ve tezgah üstü (OTC) hizmetleri hakkında üç aylık sözleşmeleri ve kalıcı sözleşmeleri içeren profesyonel türev alım satım ürünleri sunuyor.

Bunların yanında yapılan açıklamalara göre stratejik bir ortak olarak FTX, Binance’in amiral gemisi olan borsası ve OTC işlemleri de dahil olmak üzere mevcut likiditesini ve kurumsal ürün tekliflerini oluşturmasına yardımcı olacak.

Binance CEO’su Changpeng Zhao konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda FTX’in olağanüstü büyümesine dikkat çekti ve şu ifadeleri kullandı:

Profesyonel yatırımcılar olarak kökten geldikleri için FTX ekibinde, kendimizi biraz görüyoruz ve kripto türev pazarlarında önemli bir oyuncu olma potansiyellerine inanıyoruz.

Binance ve Gelişmeler

Bu sonbaharda bildirildiği üzere, Binance’in yakın zamanda piyasaya sürülen Bitcoin vadeli işlem ürünleri güçlü bir performans sergiledi.

Bunun yanında borsa, bu Eylül ayında ABD merkezli Binance.US servisini başlattı ve bu ay Binance.US kullanıcıları için bir iOS uygulamasını test etmeye başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar