reklamı kapat

Binance, Launchpad Platformuyla ICO Çılgınlığını Yeniden Tetikleyebilir Mi?

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Launchpad hamlesiyle neyi amaçlıyor?
11:00
2 Mart 2019
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

2018 yılı hem kripto para piyasası hem de kripto para yatırımcıları için adeta kabus gibiydi. Bu durumun en temel nedenlerinden biri de yatırımcıya hayal satmaktan başka bir gayesi olmayan ICO’lardı. 2019 yılıyla birlikte ICO çılgınlığını artık tamamen geride bıraktık derken Binance “bir dakika yeni bir şey deneyeceğim” diyerek Launchpad platformunu başlattığını duyurdu.

2019 yılının ilk günlerinde piyasaya sürülen Launchpad, Binance’ın her ay bir kripto para projesinin fonlanmasını yardımcı olacağı yeni nesil bir ICO platformu. Nereden çıktı bu Launchpad dediğinizi duyar gibiyim. Launchpad’i Binance’in çılgın ve neşeli CEO’su CZ’nin kripto para piyasasına yeniden bir canlılık, hareketlilik getirmek için başlattığı fikrindeyim. Çünkü bir ICO’nun Binance tarafından desteklenerek Launchpad’de yapılması bile başlı başına kripto para yatırımcılarını heyacanlandırmaya yetecek cinsten. Binance kripto para topluluğunun güven duyduğu en büyük platformlardan biri. Launcpad’deki ICO’ların Binance’de listelenmemesi bile yatırımcıları çekmek için yeterli.

Binance, yaptığı titiz incelemeler (!) sonucu Launchpad servisinin açılışını BitTorrent ve Fetch.AI projeleri ile yapacağını duyurdu. Ayrıca dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in, Launchpad’deki ICO’larda alışılmışın dışında bir hamle yaparak Ethereum yerine sadece platformun kendi kripto para birimi Binance Coin’i kullandığını da hatırlatalım. (BitTorrent ICO’sunda TRX de kullanıldı.) Binance, bu sayede piyasa ayı sezonunun derinliklerindeyken bile BNB’nin Bitcoin’e karşı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını sağladı.

Sonuç olarak Binance Launchpad’de başlatılan BitTorrent Token ve Fetch.AI ICO’larına bakılırsa önümüzdeki aylarda gerçekleştirilmesi planlanan Launchpad ICO’larına yatırımcılarının ilgisinin katlanarak artması kuvvetle muhtemel. Ayrıca Binance Launchpad’in yeni bir ICO çılgınlığını tetiklemesi bile söz konusu. Çünkü yatırımcıların BTT ve FET ICO’larına yönelik ciddi talebi, sektördeki kitle fonlama uygulamalarına yönelik algıların yeniden değişmesine yol açabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.