X


Binance Coin’deki (BNB) Son Duruma Güncel Bakış!

Piyasanın ani düşüşü, en sonki rallide elde edilen kazançların büyük bir kısmını eritti. Özellikle BNB'deki tablo pek olumlu değil.
11:00
13 Eylül 2021

Lider kripto para Bitcoin’in etkileyici rallisinde, çoğu altcoin ayın ilk birkaç gününde fiyat artışı bakımından yüksek performanlsar gösterdi. Ancak son ani çöküş, kazançların büyük bir kısmını eriterek, piyasayı altüst etti. Öte yandan son düşüş yaşanmadan önce dahi düşüş belirtisi gösteren bazı kripto paralar vardı. Binance Coin (BNB)  bu örneklerin en başında geliyor. 7 Eylül düşüşünden önce, çoğu kripto para yükseliş yaşarken BNB, 500 dolar direnç seviyesini bir türlü aşamıyordu.

Yüksek Beklenti, Düşük Fiyatlama

BNB piyasada, sosyal medyada yer yer trend olan, yatırımcılar arasında popüler olan, adından sık sık bahsettiren bir krito para olarak biliniyor. 2020’deki rallide yüksek bir performans gösteren BNB’de, yükselişlerin devam edip etmeyeceği yatırımcılar arasında soru işareti. BNB önceki yükseliş trendindeki ivmeyi yakalayabilecek mi yoksa güçlü direnç bölgelerinden aşağı yönlü fiyat hareketleri mi yapacak?

BNB’nin sosyal metrikleri ve fiyat hareketi geçen haftaya göre daha fazla yükseliş gösterse de, MVRV’si (Market Value to Realized Value) negatif bölgede ilerliyordu. Son zamanlarda iyice artan NFT furyası dahi pek bir etki yaratamadı. 9 Eylül’de BNBPunks ekibinin, BNB’nin NFT pazaryerini tanıtmasına rağmen, fiyatların düşmesinden ötürü yatırımcılarda herhangi bir heyecan yaratamadı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Durum Çok Parlak Gözükmüyor

BNB’nin en sonki yükseliş trendinde dahi 500 dolar direnç seviyesini aşamaması ve piyasanın yaşadığı son ani düşüşle beraber %20’lik bir aşağı yönlü fiyat hareketi yapması, BNB için oldukça olumsuz bir durum. Ancak bu seviyelerin dipten alım fırsatı olduğunu düşünen analistler de var. Yazının yazıldığı an itibariyle BNB, 402 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Piyasa toplanır da, fiyatlar yukarı yönlü sert hareketlere başlarsa, BNB şu anki seviyeden 507 dolar direnç seviyesine yaklaşsa dahi  ortalama %20’lik bir kazanç oranı sağlamış olacak. İlerleyen günlerde piyasanın kendine net bir yön çizmesi halinde, BNB’deki durum da iyice netlik kazanacak.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar