Binance Coin (BNB) Kritik Desteği Koruyabilecek Mi? BNB ve Ripple (XRP) Fiyat Analizi!

Kripto para piyasaları önemli kayıplar yaşadı, Bitcoin'in aşağı yönlü seyri BNB ve XRP fiyatını nasıl etkileyecek?
23:20
12 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Evergrande ve SEC’in spot ETF reddi piyasalara yeniden negatif bir hava pompalıyor. Bitcoin (BTC) 62.300 dolara kadar gevşese de yazı hazırladığı sırada 63.000 doların üzerinde bulunuyor. BNB kritik direnci aşamadı ve 620 doların üzerinde tutunma çabasını devam ettiriyor. Peki BNB ve XRP için kısa vadeli fiyat hedefleri neler?

Binance Coin (BNB)

Teknik göstergeler karşısında, MACD düşüş momentumunu teyit ediyor. MACD, 8 Kasım’da düşüş eğilimi sergiledi ve o zamandan beri Binance Coin fiyatı 670 $ seviyesinden düştüğü için bölgede kaldı. Mevcut fiyat 610 doların altına sarkmadığı için hareketli ortalamaları da yukarı çekti. RSI aşırı satış bölgesinde bulunuyor.

Günlük kapanış bu noktada önemli olacak, özellikle Bitcoin fiyatının düşüşe geçmemesi kritik öneme sahip. BNB yukarı yönlü hareketinde başarısız bir direnç testi yaptı. Fiyatın 680 doları aşamaması 650 dolarlık desteğin çökmesine sebep oldu. Hali hazırda 610 dolar bölgesi boğalar tarafından korunmalı ancak mevcut görünüm bunun zor olacağını söylüyor. Aşağı yönlü hareket için kısa vadede 610 ve 600 dolar destekleri, yukarı yönlü harekette ise 650 dolar bölgesi yakından takip edilmelidir.

Ripple (XRP)

Bitcoin fiyatının %9’a yakın değer kaybetmesi XRP’yi de olumsuz etkiledi. Fiyat 1,16 desteğine kadar gevşedi ve yazı hazırlandığı sırada 1,18 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Dört saatlik grafikte hareketli ortalamaların önemli kısmı kaybedildi, Üstel Hareketli Ortalama (100)’nın üzerinde tutunan fiyatta aşırı satış baskısı bulunuyor.

RSI nötr bölgenin altına gevşedi ve MACD yükseliş momentumunun zayıf olduğunu gösteriyor. Eğer hafta sonu güçlü bir düşüş döneminden geçeceksek tüm şartlar hazır görünüyor. Fiyatın yazı hazırlandığı sırada bulunduğu 1,18 bölgesinin korunamaması 1,11 dolara kadar gevşeme getirebilir. Bu yüzden kısa vadeli yatırımcıların stop bölgelerine sadık kalması yararlı olacaktır. Aşağı yönlü seyrin devamı halinde 1,06 ve 0,995 dolar yakından izlenmelidir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar