X

Binance Bu Tokenlere Tek Bir Haberle Rekor Getirdi: Sırada Hangi Kripto Paralar Var?

Binance'in listelediği bu tokenler rekor kırdı.
17:31
24 Aralık 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, kısa süre önce Chiliz ile ortaklık imzaladığını duyurdu. Binance bu ortaklık kapsamında taraftar tokeni platformu Chiliz’in piyasaya sürdüğü iki kripto para birimini de listeledi. Chiliz, Türkiye içerisinde de adını kısa süre içerisinde duyurarak Galatasaray, Trabzonspor ve İstanbul Başakşehir FK ile ortaklıklar imzalamıştı.

Binance’in Chiliz Ortaklığı Rekor Getirdi

Binance ve Chiliz ortaklığı kapsamında 14 Aralık tarihinde Juventus’un taraftar tokeni JUV ile Paris-Saint Germain’in taraftar tokeni PSG Binance üzerinde listelendi. Tahmin edilebileceği gibi iki kripto paranın değerinde inanılmaz bir artış görüldü ve JUV değerini 3’e katladı. Binance ise bu ortaklığın hemen devamında listelemelere devam ederek CHZ yatırımcılarını sevindirdi.

14 Aralık haftasında PSG ve JUV listeleyen Binance, 21 Aralık haftasında ise üç farklı taraftar tokenini listeledi. Binance bu hafta içerisinde Atletico de Madrid (ATM), OG ve AS Roma (ASR) ekiplerinin kripto paralarını listeledi. Üç taraftar tokeninin de BTC ile USDT işlem çiftleri ile listelendiği belirtiliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Binance Listelemesi Ne Kadar Yükseliş Getirdi?

Peki Binance tarafından listelenen tokenlerin hangileri ne kadar yükseliş yakaladı?

JUV: 14 Aralık: 7 dolar / 21 Aralık: 35 dolar (%500 artış)

PSG: 14 Aralık: 8,40 dolar/ 21 Aralık: 42 dolar ( %500 artış)

OG: 14 Aralık: 1,70 dolar / 24 Aralık: 10 dolar (%580 artış)

ATM: 14 Aralık: 4 dolar / 24 Aralık: 14,25 dolar (%350 artış)

ASR: 14 Aralık: 2,65 dolar / 24 Aralık: 12 dolar ( %450 artış)

En az 3,5 kat artış yaşanmasını sağlayan Binance ortaklıklarının ise diğer CHZ tabanlı kripto paralara da gelmesi bekleniyor. Peki an itibarıyla hangi CHZ tokenleri an itibarıyla henüz Binance tarafından listelenmedi?

  • BAR
  • GAL
  • CAI
  • TH
  • APL
  • TRA

Henüz Listelenmeyen Taraftar Tokenleri Hangileri?

Özellikle GAL ve TRA taraftar tokenlerinin Binance üzerinde listelenmesi ciddi bir fiyat patlaması yaşatabilir. Paribu üzerinde listelenen iki kripto para birimi sadece bu haberle bile rekor bir yükseliş yakalamıştı. Kripto para sektörünün beklediği asıl haber ise BAR yani Barcelona’nın taraftar tokeninin listelenmesi olarak biliniyor.

Kripto para piyasasının genel olarak düşüş yaşadığı şu günlerde CHZ merkezli kripto paraların Binance listelenmesi ile yükseliş rekorları kırması, daha fazla yatırımcıyı bunlara çekebilir ve sıradaki listelenmelerin etkisi çok daha fazla olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar