Binance Bu Ay Yeni Bir Borsa Açıyor

Binance itibari paraların da yer aldığı yeni bir borsa açıyor.
16:00
4 Nisan 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance bu ay Singapur’da itibari paraları da kapsayan yeni bir kripto para borsası açıyor.

İçerik Rehberi

Binance Singapur

Binance CEO’su Changpeng Zhao Güney Kore’nin başkenti Seul’de düzenlenen Deconomy etkinliğinde gelişmeyi duyurdu. Borsanın Twitter hesabında da şunlar yazıldı:

Binance Singapur nisanda online olacak. Bir sonraki itibari para – kripto para borsamız olarak SGD’de (Singapur doları) hizmet verecek.

Borsada işlem görecek kripto paralar başta olmak üzere borsayla ilgili diğer detaylar açıklanmadı.

Binance’in yeni bir işlem platformu kurma planı ilk olarak eylül ayında Singapur’da düzenlenen Coindesk Consensus etkinliğinde Zhao tarafından kamuoyuna duyurulmuştu. Zhao Binance olarak hemen her kıtada itibari para – kripto para borsaları açmayı planladıklarını açıklamıştı.

Binance faaliyetlerini tüm dünyada hızlı bir şekilde genişletiyor. Kripto para borsası ocak ayında Jersey adasında bir borsa açmıştı. Britanya’ya bağlı özerk adada açılan borsada kullanıcılar Bitcoin, Ethereum, sterlin ve euroyla işlemler yapabiliyor. Binance geçtiğimiz yaz da Uganda’da aynı işlevde bir borsa açtı.

Staking

Binance’in duyurduğu yeni gelişmelerden biri de staking. Binance’in resmi kripto para cüzdanı Trust Wallet’a ikinci çeyreğin sonuna kadar staking özelliği geliyor. Staking temel olarak proof-of-stake bir Blockchain’i kripto para tutmak suretiyle desteklemek şeklinde tanımlanabilir. Yatırımcılar staking yaparak token ödülleri kazanıyor.

Trust Wallet kapsama alanını giderek genişletiyor. Gelecek ay XRP’yi ekleyen TW bunun ardından Tezos’u (XTZ) ekledi. Coindesk’in haberine göre Trust Wallet XTZ için staking özelliğini eklemeye hazırlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar