X


Binance, Adil NFT Dağıtım Mekanizmasını Duyurdu: NFT Alımı Dört Aşamadan Oluşacak

NFT alanını takip eden kullanıcılar, yeni çıkan koleksiyonları satın alma konusunda önemli efor sarfediyor.
15:15
6 Ocak 2022

Sektördeki talep artışı nedeniyle NFT’ler, ilk lansmanında satın almak giderek daha zor hale geliyor. Sınırlı az ve yüksek talep nedeniyle bazı NFT airdrop’ları piyasaya çıktıktan sadece birkaç saniye sonrasına tükeniyor.

Binance’in Yeni Mekanizması

NFT alanını takip eden kullanıcılar, yeni çıkan koleksiyonları satın alma konusunda önemli efor sarfediyor. Lansmanın ardından NFT satın almakla ilgilenen kullanıcıların, ilk sahiplerin NFT’leri bir miktar kâr ile satmaya karar verene kadar beklemek dışında bir seçeneği yoktu. Bu da daha fazla ödeme yapmak zorundalığı veya NFT koleksiyonundan herhangi bir parçayı satın alamamakla sonuçlanır.

Bu nedenle Binance, herkesin kendi pazarında yeni çıkan NFT’leri satın almak için eşit fırsata sahip olmasını sağlayan bir mekanizma başlattı. Pazar yerinin yeni NFT Abonelik Mekanizması, kişi başına izin verilen NFT satın alma miktarını sınırlayarak ve rastgele bir alıcı seçim sürecini izleyerek kullanılarına NFT satın alma şansını artırıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Belirtilen Aşamalar ve Detayları

NFT Abonelik Mekanizması satışlarına katılmak isteyen kullanıcıların hazırlık, abonelik, hesaplama ve dağıtım olmak üzere dört aşamadan oluşan bir süreci izlemeleri gerekiyor.

Hazırlık aşamasında kullanıcıların katılım için gereken minimum token miktarını tutmaları gerekiyor. Binance minimum giriş şartı, NFT satışını gerçekleştirecek yaratıcılar veya proje tarafından belirleniyor. Bu noktadan sonra abonelik aşaması devreye giriyor. Burada nitelikli katılımcılara NFT yaratıcıları tarafından kullanıcı başına belirlenen satın alma limitlerini içeren katılım biletleri aktarılıyor.

Bir kullanıcı tarafından alınan bilet sayısı, satın alınabilecek maksimum NFT miktarı olacaktır. Ancak kullanıcıların biletin tamamını mı yoksa yalnızca birkaçını mı kullanacağına karar verme seçeneği bulunuyor. Bununla birlikte daha fazla bilete sahip olmak NFT alımında kesin bir üstünlük sağlamıyor. Ancak satın alma işleminizde başarılı olmak adına kullanıcılara daha fazla şans tanıyor.

Bu sürecin ardından hesaplama aşamasına geçiliyor. Burada abona olan herkesten kazanan katılım biletlerini seçmek için rastgele bir seçim sistemi görülüyor. Seçilen katılımcılar NFT’leri başarıyla satın alabilecek. Son aşama, satışın devam edeceği dağıtımdır. NFT’lerin son aylarda son derece büyüdüğü yadsınamaz. Küresel NFT satış hacmi 20 milyar dolara yaklaşırken birçok kişi NFT’lerin bir gün Bitcoin’i ile geçebileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar