X


Binance US, Halka Arz Oluyor

Binance'den ayrı olarak faaliyet gösteren ABD merkezli bir kripto para borsası olan Binance US, Binance üzerinde devam eden düzenleyici baskıya rağmen halka açılmak istiyor.
13:39
23 Temmuz 2021

Changpeng Zhao, Binance‘in bir teknoloji start up projesinden bir finansal hizmete geçme zihniyetiyle gelecekte ağır düzenlemelerle karşı karşıya kalacağını söyledi.

Baskılara Rağmen Halka Açılacak

Binance’den ayrı olarak faaliyet gösteren ABD merkezli bir kripto para borsası olan Binance US, Binance üzerinde devam eden düzenleyici baskıya rağmen halka açılmak istiyor.

Küresel borsa Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, Cuma günü düzenlenen REDeFiNE Tomorrow 2021 sanal blok ziciri zirvesinde devam eden düzenleyici sorunları ve gelecek planları hakkında konuştu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

CEO, Binance’in gelecekte ağır düzenlemelerle karşı karşıya kalacağına olan güvenini dile getirerek, şirketin “bir teknoloji start up projesinden bir finansal hizmete geçme zihniyetinde olduğunu” belirtti. Zhao, Binance’in eski düzenleyicileri işe almak da dahil olmak üzere uyumluluk çabalarını agresif bir şekilde artırdığını yineledi.

Binance US, halka arz rotasına bakıyor. Çoğu düzenleyici, belirli bir kalıba veya kurumsal yapıya sahip genel merkeze aşinadır. Ancak bir halka arzın gerçekleşmesini kolaylaştırmak için bu yapıları kuruyoruz.

Son Zamanlarda Başı Dertte

2019’da piyasaya sürülen Binance US, Binance’den ayrı bir kuruluş işletiyor, teknolojiyi lisanslıyor ve küresel borsadan marka desteği alıyor. Amerika Birleşik Devletleri Para Birimi Denetçisi Ofisi’nin eski vekil denetçisi Brian Brooks, borsanın Coinbase borsası ile rekabet etmesine ve Amerika Birleşik Devletleri’nde genişlemesine yardımcı olmak için bu yılın başlarında Binance ABD’nin CEO’su oldu.

Binance, Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere son zamanlarda küresel düzenleyicilerin artan incelemesine tabi tutuldu. Daha önce bildirildiği gibi, hem ABD Adalet Bakanlığı hem de İç Gelir Servisi, ABD’deki kullanıcıları içeren yasadışı ticaret faaliyeti iddiasıyla Binance’i araştırıyor. Mart ayında Binance’in, ABD’li müşteriler tarafından iddia edilen alım satımlarla ilgili olarak ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından bir soruşturmanın konusu olduğu bildirildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar