Binance 4. Token Satışını Duyurdu: Kurallar Değişti

Matic Network token satışı 24 Nisan'da kural değişiklikleriyle beraber gerçekleştirilecek.
22:00
1 Nisan 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance Launchpad’de token satışı yapılacak 4. proje açıklandı. Binance’te önceden BitTorrent, Fetch.AI ve Celer Network token satışları gerçekleştirilmişti.

Binance Launchpad

Şimdiye kadar düzenlenen token satışları satıcı açısından büyük başarıyla tamamlandı. Saniyeler ve dakikalarla ifade edilen sürelerde token’lar kapış kapış gitti. Ancak bazı yatırımcılar token satış biçiminden memnun değildi bu yüzden Binance Launchpad’de bazı kural değişiklikleri yapacağını açıkladı.

Matic Network

Matic Network Proof of Stake (PoS) konsensüsüyle çalışan ve 2. tabaka ölçeklendirme çözümü olması ve yan zincir oluşturması amacıyla geliştirilen bir proje. Ethereum ekosistemi için büyük önem taşıyan plasma geliştirmesine büyük katkı sağlayacak Matic Network ayrıca merkezsiz uygulamaların da yer aldığı platform olmayı hedefliyor.

Token satışı 24 Nisan’da gerçekleştirilecek. Binance’in elinde toplam MATIC token’larının %19’u bulunacak, bu da 1.900.000.000 MATIC token’ına denk geliyor. 1 token’ın fiyatı 0,00263 dolar olarak belirlendi. Satış Binance’in yeni kura sistemiyle yapılacak. Binance katılım talebinin çok fazla olması dolayısıyla böyle bir değişikliğe gitmişti.

Yeni satış düzeninde MATIC’lerin doğrudan satılması yerine yatırımcılar bir nevi bilet alacaklar. Biletler arasından kazananlar rastgele seçilecek, ardından biletler token’larla değiştirilecek. 1 bilet için en fazla 300 dolar değerinde MATIC token’ı alınabilecek. 1’den fazla bileti olmayanlar 300 dolardan fazla alım yapamayacak.

Diğer yandan bilet almak isteyen yatırımcıların satıştan önce 20 gün boyunca hesaplarında 100 BNB token’ı tutmaları gerekiyor, aksi halde satışa katılamıyorlar. Ek olarak bir yatırımcının ne kadar BNB’si varsa o kadar çok bilet kazanma şansı bulunuyor fakat bir kişi en fazla 5 bilet kazanabiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar