X


Bex500 Analisti: “Bitcoin Yükselişi Sürüyor, 60.000 Dolar Mart’ta Görülecek”

Bitcoin Mart ayında 60.000 doları görecek mi?
20:00
10 Mart 2021

Çarşamba günü, ABD devlet tahvili getirilerindeki geri çekilme, kripto para birimi ve diğer riskli varlıklara olan talebi yeniden canlandırdı. Bu sebeple Bitcoin’in (BTC) yeniden yükselişe geçeceği ve bu yılki yükselişini taçlandıracağı düşünülüyor.

Bitcoin’e olan kurumsal ilgi ve ABD teşvik kontrollerinin finansal piyasalara olan akışı destekleme olasılığı hakkında artan söylentilerin, kripto para birimi fiyatlarını yeniden atağa geçireceği ifade ediliyor.

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin’in en son hızlı yükselişinin katalizörü, ABD teşvik yardımları ve MicroStrategy’nin BTC almasıydı ve Meitu’nun Bitcoin satın almasının yeni bir yükselişi tetiklediği ifade ediliyor.

Küresel olarak kurumsal yatırımcıların faiz seviyelerinin artmasıyla birlikte, gittikçe daha yüksek net değere sahip bireyler portföylerine Bitcoin eklemeyi düşünüyor.

Bex 500 Analisti Mart Ayında Bitcoin’in 60.000 $ Göreceğini Düşünüyor

4 saatlik grafikte Bitcoin, Şubat sonundaki kısa vadeli düşüşten sonra toparlanıyor. Şimdi, Bitcoin fiyatı 10 dönemlik ve 50 dönemlik hareketli ortalamaların üzerinde, bu da bir yükseliş sinyalini gösteriyor. Ancak, MACD’nin sinyal hatları yön değiştiriyor gibi görünüyor ve kısa süre sonra hafif bir geri çekilme olabilir. Ancak kısa vadeli ivme hala olumlu.

Yatırım Stratejileri

Uzun vadeli yatırım: 53.500 dolar – 54.000 dolar, kaybın 52.000 – 51.500 dolar arasında durdurulması tavsiye ediliyor.

Kısa: 55.500 dolar – 56.000 dolar; 57.500 – 58.000 dolarda ise kaybın durdurulması tavsiye ediliyor.

Bex500’deki piyasa analistlerine göre, Bitcoin’in bu hafta elde edeceği kazançlar, Bitcoin vadeli işlem piyasalarında bekleniyordu. Yatırımcılar, daha büyük kazançlar elde etmek için Bitcoin türev işlemlerine, özellikle sürekli sözleşmelere yöneliyorlar.

Bex500, kripto para piyasasındaki en popüler vadeli işlem borsalarından biridir. BTC / USDT, ETH / USDT, EOS / USDT, LTC / USDT, XRP / USDT ve 100x kaldıraçlı BCH / USDT dahil olmak üzere çeşitli alım satım çiftleri sağlıyor. Kaldıraç kullanarak, kripto para yatırımcıları fiyat hareketlerinden faydalanma olasılığını artırabilir ve spot işlem yaparken küçük kazançları büyük karlara dönüştürebilir.

Bex500’de 10 BTC’ye Kadar Bonus İmkanı

Bex500’deki tüm kullanıcılar, tek seferlik para yatırmada 10 BTC’ye kadar para yatırma bonusu için başvurabilir. Örneğin, 1 BTC yatıran kullanıcılar hesaplarında 2 BTC görüyor.

Not: Bonus, sürekli kripto sözleşmelerinde kullanılabilir ve Bitcoin cüzdanına çekilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar