reklamı kapat

Bcharity İle Bağış Toplamak Çok Kolay

9 Nisan 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Piyasanın yeni yolcularından Bcharity devrim niteliğinde bir hayır işleri borsası olarak tanımlanıyor. Türünün ilk örneği olarak dikkatleri üzerine çeken Bcharity tüm dünyada hayır işlerinin verimli bir şekilde yapılması ve erişirliğinin artması için özel olarak geliştirildi. İstediğiniz hayır kuruluşuna bağış yapabileceğiniz platform %100 şeffaf ve herkes tarafından kolayca erişilebilir olmasıyla övünüyor.

BCharity ekibi dünyayı daha iyi hale getirmek için bir araya geldi ve güçlerini birleştirerek teknolojik açıdan ileri, kullanımı kolay ve çok yönlü bir platform tasarladı. Platformun amacı yardım/hayır işlerine kripto paralarla kolay bir şekilde bağış yapılmasını sağlamak ve hayır işlerinin sınır tanımaksızın artmasına sebebiyet verecek yeni fırsat kapıları açmak.

Platform bu doğrultuda, bu alanda faaliyet gösteren herkesi bir araya getirmek istiyor. Tüm dünyada aktif bir şekilde faaliyetlerini sürdüren vakıf ve örgütlerle ihtiyaç sahibi insanlara yardımda bulunan bireyler platformun çatısı altında toplanıyor.

Platformun blockchain teknolojisi kozu hayır işleri alanında merkezsizlik ilkesinin uygulanması anlamına geliyor. Hayır vakıfları ve kuruluşlarının etkili bir şekilde çalışmasının önüne geçen gereksiz faaliyetler, engeller ve düzenleyiciler gibi birçok sorun merkezsizlik ilkesiyle ortadan kalkıyor. Merkezsizlik diğer taraftan hayır işlerinin modern anlamda yeniden tanımını yapıyor ve bu piyasayı yepyeni bir seviyeye çıkarıyor.

Akıllı sözleşmeler geleneksel hayırseverlik yöntemlerini değiştiriyor ve verimliliği artırıyor. Hayır işleri sektörünün toplam piyasa değeri halihazırda kripto paraların piyasa değerinden bile düşük bir seviyede. Blockchain ve kripto para teknolojilerinin yardımıyla yardım amaçlı bağışlar artacak ve mevcut finansal kaynakların kapsamı genişleyecek.

Platformun özellikleri

Gelişmiş teknolojilerden güç alan Bcharity, modern ve türünün tek örneği hayır işleri platformu olarak tanımlanabilir. Bcharity’i Bcharity yapan özelliklerden ana başlıklar halinde bahsedelim.

Blockchain. Blockchain teknolojisi, özellikle kripto paralarla birlikte düşünüldüğünde “sarsılmaz güven” ve “tam şeffaflık” anahtar kelimeleriyle tanımlanabilecek bağışların potansiyel sayısını büyük ölçüde artırabilir. Hangi alanda ihtiyaç duyulursa duyulsun; hiçbir aracıya ihtiyaç duymadan blockchain aracılığıyla finansal yardım almak çok kolay. Blockchain teknolojisi sayesinde hem anonim bir şekilde ödeme yapılabiliyor hem de yapılan ödemelerin/bağışların kaydı tutuluyor.

Kripto paralar. Hepimizin adı gibi bildiği üzere kripto paraların devletlerle, bankalarla veya diğer finansal kurumlarla hiçbir organik bağı yok ve transferler gerçekleşirken geri çekilemezler ve tutulamazlar. Bu sayede alıcının ödemeyi sorunsuz bir şekilde alması sağlanır. Fonların minimum işlem ücretiyle transfer edilebilmesi sayesinde dünyanın dört bir köşesinde yardıma ihtiyaç duyan kişilere oldukça elverişli bir şekilde anında fon aktarımı yapılabilir.

Geniş ölçek ve elverişli kullanım. Uluslararası hayır faaliyetleri platformun devreye girmesiyle ve blockchain’in getirdiği büyük avantajlarla genişleyecek. Bu durum fon toplama sürecini hızlandıracak ve gerekli yatırımı kısıtlı bir zamanda toplama şansını artıracak. Yalnızca gerekli doküman paketinin kriterlerince doğrulanan resmi olarak kayıtlı kuruluşlar finansal yardım ve bağış alma suretiyle platformun hizmetlerinden faydalanabilecek.

Token’lerin dağıtımı

  • %80 yatırımcılar
  • %10 proje kurucuları
  • %5 danışman kurulu
  • %3 ödül kampanyası
  • %2 platformun partnerleri

Fon dağıtımı

  • %46 marketing
  • %28 ürünün tasarlanması ve geliştirilmesi
  • %19 coğrafi genişleme
  • %7 şirketin yasallaştırılması ve ekibin genişletilmesi

Hiç şüphe yok ki Bcharity projesi büyük bir potansiyele sahip. Platformun devam eden ön satışına katılabilirsiniz. Nisan ayı sonuna kadar sürecek ön satışın ardından ICO kampanyası başlayacak. Bcharity’e dair daha fazla bilgi almak ve ön satışa katılmak için platformun web sitesini ziyaret edebilir ve aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz.

BcharityWhitepaperTelegramBitcoinTalk – Linkedin – TwitterFacebookBlogSteemitGolosGoogle PlusSlack

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.