X

Başarılı Hedge Fonu Yöneticisinden Piyasa Yorumları: Ethereum Parantezi Dikkat Çekti

Raoul Pal, sosyal medyada yorumlarda bulunan uzmanlara katılmadığını ve kripto para piyasası döngüsünün bu yıl sona ermeyeceğini aktardı.
13:45
5 Kasım 2021

Goldman Sachs’ın eski hedge fon yöneticisi Raoul Pal, kripto para piyasası ile ilgili önemli konulara değindi. Raoul Pal, yakın tarihli bir röportajında boğa koşusu döngüsünü yorumladı.

Başarılı Yöneticinin Görüşleri

Real Vision kurucusu Raoul Pal, sosyal medyada yorumlarda bulunan uzmanlara katılmadığını ve kripto para piyasası döngüsünün bu yıl sona ermeyeceğini aktardı. Pal, mevcut boğa koşusunun 2015 ve 2017’de olduğu gibi aralıkta sona ermeyeceğini ve bu sürenin uzayacağını öngörüyor. Raoul Pal’a göre Bitcoin ve Ethereum iki önemli dönemeçten geçecek.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Deneyimli hedge fon yöneticisi, önümüzdeki altı ayı işaret ederek potansiyel olarak iki önemli dönemin aşılacağına inanıyor. Pal, bu dönemlerin oldukça zorlu geçeceğini belirtirken aşılması ile yukarı yönlü kopuşun geleceğini düşünüyor.

Raoul Pal’ın Gelecek Beklentisi

Zincir üstü veri kaynağı Econometrics’e göre mevcut döngü 2017 ile aynı modeli takip ederse bir sonraki Bitcoin zirvesi 253.800 dolar olabilir. 2021 yılı boyunca Pal, Ethereum vurgusu yaptı. Ethereum 2.0 lansmanı ve 2022’nin ilk yarısında potansiyel bir Ethereum ETF’nin başlatılması durumunda kripto para piyasasına ilginin artacağını belirtti. Pal, böylelikle büyük kurumların piyasaya adım atmasıyla bir rallinin tetiklenebileceğine inanıyor:

Kurumlar varlık tahsisi kararlarını çeyrek dönemler itibarıyla verme eğilimindedir ve tahminimce önümüzdeki yılın Ocak-Mart dönemlerinde büyük bir giriş göreceğiz. Herkes ETH’sini bekliyor. Toplam ETH arzının yalnızca %11’inin mevcut olduğu en büyük altcoin’de inanılmaz arz ve talep dengesizliği yaratıyor. Diğer her şey Ethereum için kilitlendi. Bütün bunlar, muhtemelen uzun bir döngü göreceğimiz anlamına geliyor ve bu mart ile haziran arasına uzayacak yeni bir ralli olacaktır.

Bunlara ek olarak Bitcoin 60.000 dolar seviyelerinin üzerindeki seyrini sürdürürken Ethereum 4.507 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar