X


Başarılı Analist, “Unutulan Altcoin” İçin Konuştu: Patlama Yakın mı?

Poppe, 3 altcoini yorumladı.
19:21
2 Mayıs 2021

Yaptığı teknik analizlerle çoğu zaman başarı elde eden Michael van de Poppe, şimdi ise unutulmaya yüz tutmuş bir altcoin ve birçok popüler altcoin için konuş. Analistin dikkat çektiği altcoinler arasında Cardano (ADA), Litecoin (LTC) ve Zilliqa (ZIL) yer alıyor.

Poppe, Cardano İçin Patlama Bekliyor

Popüler kripto para analisti, YouTube üzerinden yaptığı ve daha sonra Twitter’dan da desteklediği açıklamalarında aylardır devam eden konsolidasyonun ADA için bitmek üzere olduğunu vurguladı. Analist, ADA/BTC paritesinin kırılmaya çok yaklaştığını ve dirençlerin bir bir aşılarak yeni rekorun görülebileceğini ifade etti.

Poppe, ADA/BTC grafiğindeki dirençlerin kırılmasından sonra Cardano için fiyat hedefinin 2,40 dolar olduğunu belirterek aslında %100’den de fazla bir yükseliş beklentisi içerisinde olduğunu belli etti. 1,36 dolar direncinin kırılması ile 2,40 doların geleceğini ifade eden analist, bunun da unutulan altcoin olduğunu belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Litecoin de Yükselişe Hazır

Poppe’nin değindiği bir diğer kripto para birimi ise Litecoin oldu. LTC fiyatının Bitcoin karşısında %65 yükseliş potansiyeline sahip olduğunu ifade eden tecrübeli analist, ciddi bir yükseliş için her şeyin hazır olduğunu düşünüyor.

Analist yayınladığı grafikte özlelikle 0,005 SATS seviyesinin kritik bir direnç olduğunu ve bunun devamında ilk direnç noktasının 0,007 SATS olduğunu gösterdi. LTC daha önce ilk dirençten dönmüş ve sert bir düşüş yaşamıştı ancak analiste göre bu durum değişebilir.

Zilliqa, BTC Karşısında Pozitif Duruş Sergiliyor

Poppe’nin radarındaki üçüncü altcoin ise Zilliqa oldu. Kurumsal çözümlere yönelik blockchain hizmeti veren Zilliqa, Bitcoin karşısında henüz ciddi bir kırılım yaşamadı ve bunu yaşaması an meselesi olabilir. Analist, ZIL/BTC paritesinde %120’lik bir yükseliş öngörüyor.

Daha önceki dip seviyenin  tutunması ile fiyatın 500 SATS’ın bile üzerine çıkacağını vurgulayan analist, hedef olarak ise 800 SATS’ı ortaya attı. Bu da aslında fiyatın %300’e yakın yükseliş elde etmesi anlamına gelmekte. Zilliqa bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla en büyük 60. kripto para birimi konumunda ve son 24 saat içerisinde %2 düşüş yaşadı. Buna rağmen 7 günlük grafikte %40 yükselen Zilliqa, yatırımcılara olumlu sinyal vermeye devam etmekte.

Altcoinlerin gidişatını ise tabii ki Bitcoin fiyatı belirleyecek. BTC için 58.000 dolar direncinin kırılması, altcoinlerin ezilmesi anlamına gelebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar