Reklam

Balinalar İş Başında: Bu Meme Altcoin İşlem Hacminde Rekor Kırdı!

Kripto para piyasası sert bir düzeltmeden geçerken, balinalar da fiyat düşüşlerinde dipten alım fırsatını kaçırmıyor. 
15:10
28 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

 Kripto para piyasası sert bir düzeltmeden geçerken, balinalar da fiyat düşüşlerinde dipten alım fırsatını kaçırmıyor.

Dogecoin’de İşlem Hacmi, Artış Kaydetti

Dogecoin‘in dün fiyatındaki hafif düşüş, son 24 saat içinde DOGE balina aktivitesinde artışa neden oldu. IntoTheBlock’ta yayınlanan verilere göre, DOGE dün balina işlem hacminde önemli bir artış kaydetti. Veriler, meme coin’in işlem hacminde en az 100.000 dolar değerinde %118’lik bir artış kaydettiğini gösteriyor. Yüksek değerli Dogecoin işlemlerindeki artışın ardından, Dogecoin geçtiğimiz hafta minimum değeri 100.000 doların üzerinde olan balina işlemlerinde 1.12 milyar dolarlık devasa bir rakam kaydetti. İşlem hacminin balina yatırımcıları arasında hem alım hem de satımlardan oluştuğunu belirtmekte fayda var. İşlemlerin çoğunluğunun daha fazla DOGE alımı mı yoksa satışı mı içerdiği belirsiz olsa da, DOGE’nin geçen haftaki fiyat hareketi, satın alınan ve satılan DOGE hacminde bir denge olduğunu gösteriyor.

Son yedi gün içinde, Dogecoin %24 artarak bu zaman diliminde 0.061 dolardan 0.078 dolara yükseldi. Bununla birlikte, meme coin dün yaklaşık %10 değer kaybetti. DOGE, an itibariyle 0,072 dolardan işlem görüyor. Dogecoin, 8 Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,73 dolara ulaştığından bu yana büyük değer kaybetti. Coingecko verilerine göre, meme coin tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana %90.3 düştü.

DOGE Yatırımcısı, Zararda mı?

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana DOGE‘nin değerindeki büyük düşüşe rağmen, DOGE yatırımcıların çoğu şu anda kârda. IntoTheBlock verileri, DOGE yatırımcılarının %53’ünün kârda olduğunu, %45’inin şu anda mevcut fiyattan zarar ettiğini gösteriyor. Diğer  % 2’lik kısım ise ne karda ne de zararda. Dogecoin büyük kayıplara uğramış olsa da, DOGE meraklıları, değerinin hala önceki ATH’sine doğru yükseleceği konusunda iyimserler.

 Bunun nedeni, Dogecoin’in en büyük destekçisi Elon Musk da dahil olmak üzere, çok sayıda ünlünün projeye sahip çıkması. Hakkında açılan davaya rağmen Musk, Doge’yi desteklemeye devam edeceğini söylüyor. Dogecoin’in yaratıcısı Billy Marcus, geçen DOGE‘nin bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,73 dolara asla ulaşamayacağını belirtti. Uzmanlara göre, kripto kışının sona ermesi için Fed’in para politikasını değiştirmesi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar