X


Balina İstilası: DeFi Tabanlı 3 Altcoin Kapış Kapış Gidiyor!

Kripto para piyasasındaki belirsizklik ve makroekonomik faktörlerin yarattığı satış baskısı devam ederken, balinalar da dipten alım fırsatını kaçırmıyor. 
14:00
29 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika
Kripto para piyasasındaki belirsizklik ve makroekonomik faktörlerin yarattığı satış baskısı devam ederken, balinalar da dipten alım fırsatını kaçırmıyor.

 Milyonlarca Dolar, Bu Projelere Akıyor!

Korku ve Açgözlülük endeksi, ”aşırı korku” bölgesini işret ediyor. Güncel veriler, yatırımcıların hisse senetleri ve kripto paralara temkinli yaklaştıını gösteriyor. Bu süreçte balinalar ise Defi  tabanlı altcoin projelerine yöneliyor. Balina alımlarını takip eden Whalestats, önde gelen Ethereum balinalarının DeFi tokenleri satın aldığını bildirdi. Verilere göre Wrapped Bitcoin (WBTC), devasa ETH cüzdanlarının biriktirdiği tokenlerin başında yer alıyor. Son 24 saat içinde, balinalar,  yaklaşık 53.19 milyon dolar değerinde WBTC aldı. WBTC, an itibariyle 28.805 dolardan işlem görüyor.

“Bluewhale” asimili bir Ethereum balinası,  47.44 milyon dolar değerinde WBTC aldı. Balina, satın alma çılgınlığına öncülük ediyor. Bluewhale ayrıca 47.38 milyon dolar değerinde  27.238 Wrapped  Ethereum (wETH) da aldı. Balina, şu anda 53.9 milyon dolar değerinde wETH tutuyor. Wrapped Ethereum, an itibariyle 1.767 dolardan işlem görüyor. Daha önce, başka bir ETH balinasının yaklaşık 12 milyon dolar değerinde wETH aldığı bildirilmişti.

Chainlink (LINK), Zirveye Oturdu

Whalestats verilerine göre Chainlink (LINK), WBTC’yi geçerek en büyük 500 ETH balinaları arasında en çok işlem gören token olmayı başardı. LINK, son 30 gün içinde %50 oranında değer kaybeden  DeFi tabanlı bir token. Kripto para piyasası, jeopolitik sorunlar, yüksek enflasyon ve Terra (LUNA) çöküşü nedeniyle ağır bir darbe aldı. Bitcoin (BTC) fiyatı, tekrar 28.000 dolar seviyelerine gerildi. BTC’nin piyasa değeri, Mayıs ayında neredeyse %27 oranında düşerek 549 milyar dolara geriledi.  WBTC’de de aynı kadei paylatı. Piyasa değeri 7,89 milyar dolara düştü. Bununla birlikte, balina alımları piyasa için uzun vadede fiyat artışının mümkün olabileceğini gösteriyor. Bu arada, DeFi tabanlı alltcoin’lerin piyasa değeri son 24 saatte %26 gibi büyük bir düşüş yaşadı ve an itibariyle 50,51 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.
Değerler düşmeye devam ettikçe, kripto para birimleri enflasyona karşı korunma olarak büyülü güçlerini kaybediyor. Bitcoin (BTC), teknoloji hisseleri ve sabit getirili menkul kıymetler gibi diğer yatırımlara kıyasla daha az çekici hale geldi. Bu da bu yılın geri kalanının kripto paralar için riskli geçebileceği anlamına geliyor.  Fed’in mevcut para politikası göz önüne alındığında düşüş devam edebilir. Balinalar ise dipten alım fırsatını değerlendirmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar