Reklam

Bakkt’ın Bitcoin Hacmi Açılıştan Beri Yüzde 5.000 Arttı!

Bakkt'ın elde ettiği artış piyasayı nasıl etkiler?
12:00
28 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Intercontinental Exchange‘in (ICE) hayata geçirdiği Bitcoin platformu Bakkt, açılış tarihinde elde ettiği Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi hacmini yaklaşık olarak yüzde 5.000 artırmayı başardı.

Bakkt, CME’yi Yakalayabilecek Mi?

Dün yeni bir rekor kıran Bakkt, 24 saat içerisinde 4.443 kontrat ile kendi en yüksek seviyesine ulaştı.  CME’nin fiziki teminatlı olmayan Bitcoin vadelileri Çarşamba günü 500 milyon dolarlık bir hacme ulaşsa da, bunun iki yıllık bir ürün olduğunu unutmamak gerekiyor. Henüz yarım yılını bile doldurmayan Bakkt’ın, böylesine ciddi bir yükseliş elde etmesi uzmanların da yakın zamanda boğa piyasasının ortaya çıkabileceğine dair yorum yapmasına sebep oldu.

Bakkt‘ın CME’ye benzer bir hacme ulaşması, fiziki teminatlı Bitcoin alım satımından dolayı BTC hacmini direkt olarak etkileme ve rekor bir fiyat yükselişi getirme potansiyeline sahip.

Ünlü analist PlanB de konu hakkında yaptığı açıklamada Bakkt’ın piyasaya ihtiyaç duyulan likiditeyi sağladığını ve ilerleyen aylarda bunun rekor kırabileceğini itiraf etti. Hayal kırıklığı bir başlangıç yapan Bakkt, belki de bütün bunları

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar