reklamı kapat
  • BTC  :  35.447,84 ₺
  • ETH  :  2.262,93 ₺
  • BCH  :  4.096,28 ₺
  • XRP  :  2,77 ₺
  • BTC 35.447,84
  • ETH 2.262,93
  • BCH 4.096,28

Avrupa’da Kurulacak Madencilik Çiftliği: BitFerry

21 Kasım 2017
  • Coin TürkCoin Türk

BitFerry şirketi, Avrupa’daki en büyük madencilik çiftliklerinden birini kurmaya hazırlanıyor. Kurucuları 25 yıldır hardware (donanım) sektöründe çalışan şirketin hardware sağlayıcılarıyla anlaşmaya vardığı duyuruldu. BitFerry’nin ayrıca kendine özel bir platformu olacak.

Yatırımcılar platformu kullanarak farklı lokasyon ve ekipman bilgilerini de kapsayan, madencilerden oluşan kendilerine özel portfolyolar oluşturabilecek. Bu şekilde kullanıcılar yalnızca BitFerry’nin hizmetlerini kullanmaya zorlanmamış olacak. Bunun yerine birçok farklı lokasyondan ve farklı donanımlara sahip madencilerden oluşan tamamen sürdürülebilir bir portfolyo oluşturulabilir. Bu özellik, maksimum kazanç peşindeki yatırımcılar için yeni fırsat kapıları açıyor.

Yakın zamanda madenciliğin öldüğüne dair birçok haber yapıldı. Ancak durum tam tersi; madencilik sektörü an itibariyle patlama yaşıyor. Yeni geliştirilen donanım ve çeşitli ülkelerdeki ucuz elektrik sayesinde madencilerin kazandığı para kripto para piyasalarındaki en sofistike yatırım stratejilerini dahi geride bırakıyor. Bu noktada tek sorun yatırım miktarı olarak görünüyor. Endüstriyel madencilik firmaları sektöre girmek için çok fazla paraya ihtiyaç duyuyor ve bu, ciddi düşünen yatırımcıların sayısında azalmaya yol açıyor.

Sektörde öncü projelerden biri olarak görülen BitFerry ise tam tersi bir yol izledi. Şirket büyük yatırımcılardan para toplamak yerine daha küçük yatırımcılara yönelmeye karar verdi.

Çiftliğin ise Rusya’da kurulacağı açıklandı. Rusya, elektriğin en ucuz olduğu ülkeler listesinin başında geliyor. Sert hava koşulları aktif ısıtmaya gerek duymadan çeşitli çözümlerin geliştirilmesine olanak sağlıyor ve bu, proje masraflarını daha da azaltıyor. Rusya’nın bir diğer avantajı ise vatandaşlarının son zamanlarda kripto madenciliği ve blockchain’e büyük ilgi duyması. Ülkede bazı siyasetçiler siyasi arenada kripto paraları methediyor ve madencilik yapmak yasal statü kazanmış durumda. BitFerry şirketinin katılımcıları, sahip oldukları token sayısı kadar kazanç sağlıyor. Token’in ICO’dan sonra muhtelif borsalarda işlem görmeye başlayacağı belirtiliyor.

BitFerry’e dair daha fazla bilgiye projenin websitesinden ulaşabilirsiniz.

loading...