X


Avax Alınır Mı? Polkadot Analist Yorumları!

AVAX ve DOT yeniden yönünü aşağıya çevirdi. Bitcoin'in 39.000 doların altına sarkmasıyla bu seviyelerin yakından izlenmesi gerekiyor.
21:19
24 Nisan 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

AVAX ve Polkadot negatif piyasalarda ayrışabilecek mi? Avalanche ve Polkadot yatırımcılarını kısa vadede neler bekliyor? LFG tarafından yapılan milyar dolarlık Bitcoin alımlarının oluşturduğu pozitif hava artık sona erdi. Mayıs ayına yaklaştıkça FED baskısı artıyor ve Bitcoin 40.000 dolar altında kalıcı olmaya başladı. Bugün en büyük kripto para birimi 39.000 doların altına kadar indi.

Avax Alınır Mı?

Luna Foundation Guard (LFG), 7 Nisan’da LFG’nin Avalanche vakfından 100 milyon dolar değerinde AVAX satın alma niyetini açıkladı. Ayrıca Avalanche blockchain’inin ana geliştiricisi, 14 Nisan’da 25 milyar dolarlık bir değerlemeyle 350 milyon dolarlık yeni finansman sağladığını bildirdi. Ek olarak, Avalanche vakfı 23 Nisan’da yerel merkezi olmayan borçlanma mekanizması Yeti Finance’e stratejik bir yatırım yapacağını duyurdu. Tüm bu gelişmeler ışığında, Avalanche yerel tokeni AVAX’ta önemli bir büyüme oldu mu?

Bu ayki tüm önemli duyurularına rağmen, blockchain için yerel token olumlu tepki vermedi. Benzer şekilde, tokenin işlem hacmi de biraz darbe aldı. Ayın başında kaydedilen 1,74 milyar dolardan %80 gibi büyük bir düşüşle 341,51 milyon dolara düştü.

Santiment’in verilerine göre, AVAX için Sosyal Hakimiyet %3 arttı. Ayın başındaki %0.50671’den bu yazının yazıldığı sırada %0.532’ye bir hareket kaydetti. Kısa vadede görünüm negatif devam ediyor. Fakat uzun vadede AVAX iyi bir yatırım olabilir. Avalanche Blockchain, kesinlik süresi ile ölçüldüğü üzere, blockchain endüstrisindeki en hızlı akıllı sözleşmeler platformudur. Ethereum saniyede 15 işleme izin verirken AVAX 4500 işleme kadar destekler. Ancak ETH’nin 355 milyar dolarlık piyasa değeri ile karşılaştırıldığında sadece 19,6 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile, AVAX’ın daha gidecek çok yolu var gibi görünüyor.

Polkadot Analist Yorumları

DOT 18,8 doların altına sarktı ve ayıların gücü hissediliyor. DOT‘un olası bir yükseliş dönüşü öncesinde 18,6-18,4 dolar aralığını test edecek bir konuma gelmesi gerekiyor. Nisan ayının başındaki yüksek seviyelerinden önceki düşüş aşaması, DOT’un değerinin %28’den fazlasını kaybetmesine ve 12 Nisan’da bir ayın en düşük seviyesine düşmesine neden oldu.

17 dolar tabanına ulaştığından beri DOT, hayati destek seviyelerini geri kazanma çabasında çok sayıda keskin ralli kaydetti. 200 EMA (yeşil), güçlü bir satış noktası sunarken tüm kurtarma girişimlerini göz ardı etti. Üstüne üstlük, üç haftalık trend çizgisi direnci ve yukarı kanalın (beyaz) orta çizgisi, mevcut canlanma rallisinde engeller oluşturmakla aynı zamana denk geldi. Bu seviyeden güçlü bir toparlanmanın ardından, fiyat kısa vadeli yukarı kanalın (sarı) altında zemin bulursa, boğalar 20/50 EMA bölgesine yeniden girmeyi hedeflemeden kritik bir geri çekilme yaşandı.

Bitcoin’in 39.000 doların altına sarkmasıyla birlikte 18,4 dolar seviyesi kaybedildi. BTC’nin kısa vadeli toparlanmaları fiyatı hızla bu bölgenin üzerine çıkarabilir. Rallinin devamı için 18,8 doların güçlü desteğe dönüşmesi gerekir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar