reklamı kapat

Auctionity Müzayede Platformunda NFT Alıp Satın

20 Temmuz 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Blockchain ekosistemi gelişimine tam gaz devam ediyor. Teknoloji, özel kullanım alanına sahip ve her geçen gün piyasa değerleri artan tokenler (NFT) sayesinde yeni kullanım alanlarına kavuşuyor.

Auctionity projesi dev Blockchain piyasasından pay almaya hazırlanıyor.

Gelecek vadeden ERC721/NFT piyasası

Kripto para piyasasında benzersiz token (NFT) adı verilen çok sayıda dijital varlık bulunuyor. Çoğu uzmana göre bu varlıklar sayesinde dünyamız çok yakında büyük bir ekonomik patlamanın gerçekleştiğine şahit olacak.

NFT olarak ifade edilen token’ler benzersiz ve ayırt edici niteliklere sahip dijital değerlere karşılık geliyor. Bu token’ler Ethereum Blockchain’inde ERC721 formunda kendine özgü kimlik ve özelliklerle bulunuyor.

NFT’ler 2017 yılının sonlarına doğru Blockchain dünyasına sansasyonel bir giriş yaptı. Toplulukta büyük bir yankı uyandırmayı başaran ve birçok habere konu olan CryptoKitties bir ERC721 token’i olarak biliniyor. Uygulamanın ardından NFT’lere yönelik büyük bir ilginin oluştuğunu söyleyebiliriz. Bu ilgiyi derinlemesine incelediğimizde uygulamaya yönelik çarpıcı istatistiklere erişiyoruz. Verilere göre CryptoKitties’in kendi piyasası; kuruluşundan yalnızca iki hafta sonra 12, günümüze kadar ise toplam 25 milyon dolar üretti. Hatta bazı CryptoKitties’lerin 250 ETH karşılığında satıldığı belirtiliyor.

NFT’ler gücünü her bir token’in benzersiz olmasından ve bir başkası tarafından yanıltılmama özelliğinden alıyor diyebiliriz. Örneğin kripto para piyasasının lideri Bitcoin yerine kullanılabilecek pek çok alternatif bulunuyor.

Üstelik NFT piyasası, CryptoKitties’de olduğu gibi yalnızca toplanabilir kriptolardan ibaret değil. Bu token’lerin sahip olduğu özellikler sayesinde NFT’leri oyun, dijital sanat, belge kaydı, yazılım lisansları, reklamcılık, online oyun, etkinlik bileti satışı ya da otel rezervasyonu gibi alanlarda kullanabilmek de mümkün.

Auctionity: NFT’lere yönelik Blockchain müzayedeleri

Gelişimini sürdüren ve gelecekte patlama yapacağına inanılan bu piyasa, kullanıcılara yeni olanaklar sunuyor ve yeni bir sektöre açılma imkanı sağlıyor. Müzayede odaklı bir ekosisteme sahip Auctionity NFT alanındaki öncülerden birisi olmayı hedefliyor.

Bu noktada Auctionity projesinin amacını net bir şekilde ortaya koymayı gerekli görüyoruz. Projenin amacı Blockchain teknolojisinin etkili bir şekilde uygulamaya konulması sayesinde müzayede dünyasını yeniden şekillendirmek olarak belirtiliyor.

Auctionity Blockchain’i kullanıcılarına hızlı ve güvenli bir platform sağlamak istiyor. Müzayedelerle ilgili bütün işlemler özel olarak hazırlanmış Blockchain üzerinde kaydediliyor. Bu yenilikçi proje bir Fransız startup’ı DomRaider tarafından bir ICO kampanyası aracılığıyla başlatılmıştı.

DomRaider ekibi Auctionity’nin stratejisini daha iyi hale getiriyor ve platforma NFT müzayedesine olanak veren dünyadaki ilk %100 Blockchain temelli uygulama sıfatı kazandırıyor.

Hâlihazırda gelişimini sürdüren Auctionity projesi ödeme güvencesi adı verilen bir sistemle hareket ederek sektöre yönelik önemli bir adım atmış oluyor. “Ödeme güvencesi” satıcının güvenilir olduğuna işaret eden bir sistem ile ilgili. Bu güvence sayesinde müzayede sürecinin daha güvenli ve kaliteli hale getirilmesi amaçlanmış. Müzayede odaklı bir platformda bu tür bir güvencenin büyük bir önem arz ettiği sonucuna varabiliriz. Güvence sayesinde satıcı da alıcı da korunacak.

Auctionity platformunun yol haritasındaki bir sonraki hedef yine sektörde çığır açacak cinsten. Müşterinin satın aldığı ürünlerin iletimini de güvence altına alacak bu hedef, piyasadaki bir başka ihtiyaca hitap ediyor. Üstelik bu sayede sürece katılan kullanıcıların güvenliği sağlanmış oluyor. Auctionity uygulaması hemen herkes tarafından kullanılabiliyor. Uygulama kapsamındaki müzayedelerde NTF alıp satabilmek ya da başka müzayedeler oluşturabilmek mümkün.

Çoğu piyasa uzmanına göre Auctionity satış ofisinde önümüzdeki eylül ayına kadar daha fazla NFT alıp satılacak. Projede kat edilen mesafeyi yakından takip etmek ve gelişmeler hakkında bilgi sahibi olabilmek “Auctionity Club” ile mümkün.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER