ATAIX, Telegram’ın ‘Kilidi Açılan’ Gram Token’lerini Halka Sunuyor!

11:35
19 Eylül 2019
Okuma Süresi: 3 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

ATAIX borsası yeni yaptığı bir duyuruda Telegram Open Network’ün kendi kripto para birimi Gram’ı (GRM) ilk satışa sunan platform olacağını açıkladı ve satışlar 19 Eylül tarihinde resmen başlayacak. Telegram’ın geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan 1.7 milyar dolarlık ICO’su esnasında ilk yatırımcılar tarafından satın alınan Gram, henüz piyasaya çıkmamasına rağmen en çok konuşulan token’lerden birisi konumunda. ATAIX’in yapacağı token satışları Gram almak isteyen bireysel kullanıcılar için en erken fırsat anlamına gelmekte ve bunlar TON’un piyasaya giriş yapmasından sonra anında diğer platformlarda daha yüksek fiyattan satılabilecek.

Telegram oldukça hızlı ve etkili bir biçimde dünyadaki en popüler mesajlaşma ve iletişim platformlardan birisi haline gelmekte ve yakın bir geçmişte dünya çapında iki yüz milyon kullanıcının üzerine çıkmayı başardı. Gram token’i direkt olarak TON’un içerisine kurulmuş bir cüzdan ile erişilebilir konumda olacak ve kullanıcıların bunu göndermek veya almak için kripto paralar hakkında çok az veya hiçbir bilgiye sahip olmaması bile yeterli sayılacak.

Yüksek talep olasılığından dolayı birden fazla Gram token satışı aşamalar halinde yapılabilir ve her bir aşamada Gram başına olan fiyat bir öncekinden fazla çıkabilir. Gram’ın mevcut fiyatı Ataix.com/gram adresinden takip edilebilir.

Gram direkt olarak ABD dolarına endeksli stablecoin Tether (USDT) karşılığında satılacak. USDT, bir kripto para borsasından EUR, BTC, ETH ve 20’den fazla kripto para birimi kullanılarak satın alınabilir bir stablecoin olarak biliniyor. USDT bunun yanı sıra BTC, ETH, XMR, DASH, BCH, XRP ve önde gelen birkaç diğer altcoin kullanılarak ATAIX üzerinden de satın alınabilir.

Telegram Open Network Hakkında

Telegram Open Network yani TON, Telegram’ın kurucu ortağı Dr. Nikolai Durov tarafından tasarlandı ve hız, verimlilik ve güvenlik düşünülerek geliştirildi. Bu aslında verilerini yüksek derecede ölçeklenebilen ve saniyede milyonlarca işlem yapabilen bir blockchain ağında depolaması sebebiyle türünün ilk örneği olarak da tanıtılmakta. TON, hem kullanıcılar hem de hizmet sağlayıcıları için kolay kullanım sunmayı hedefliyor. TON’un blockchain tabanlı ağı özellikle Telegram ve diğer geliştiriciler ile yayıncılar tarafından geliştirilen bir dizi hizmeti destekleyip bunlara ev sahipliği yapabilmesi için tasarlandı.

Gram Hakkında

Gram (GRM) token’i TON blockchain ağının kendi öz kripto para birimidir. Gram, hizmet tokeni olarak çalışacak ve temel olarak TON ekonomisi içerisindeki hizmetler ile servisler için öncül ödeme yöntemi olarak yatırımcıların kullanımına ulaşacak. Gram bu tarihe kadar en çok kullanılan ve en başarılı olan token’lerden birisi olmaya aday gösteriliyor ve direkt olarak Telegram’ın devasa topluluğu tarafından da kullanılacak olması bunu daha güçlü bir ihtimal haline getiriyor.

Telegram Hakkında

Telegram bulut tabanlı bir mesajlaşma uygulaması ve masaüstü platformu olmanın yanı sıra, her gün rakiplerinden çok daha hızlı ve güvenli olmayı hedeflemekte. Telegram’ın iki yüz milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı ve günlük 70 milyardan fazla gönderilen mesaj sayısı var.

ATAIX Hakkında

ATAIX Avrupa Birliği merkezli bir dijital varlık ve kripto para borsasıdır. Platform kullanıcıların kendi kripto para birimlerini, token’lerini ve itibari para birimlerini güvenli, kullanıcı dostu ve hızlı bir şekilde alıp satabilmelerini sağlamakta.

ATAIX, Estonya’ya kayıtlı EuroToken OÜ tarafından işletilmekte olup 14454785 sicil numarası altında aşağıdaki iki hizmeti vermeye yetkilidir:

”1) İtibari para birimlerine karşı sanal para birimlerinin alım satımının yapılması hizmetini sağlama (Lisans No. FVR000231).”

”2) Sanal para birimi cüzdan hizmeti sağlama (Lisans NO. FRK000194)

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI