reklamı kapat

Asya’nın En Büyük ICO’su Dünyaya Yelken Açıyor

14 Mayıs 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Bir yatırım ve varlık yönetimi platformu olarak tanımlanan SPINDLE, SPD token’lerini kullanıcılarıyla buluşturduğu token satışının tamamlanmak üzere olduğunu duyurdu. Satış boyunca sunulan SPD token’ler Spindle projesi kapsamında meydana getirilen ZETA platformunda geçerli olacak.

Geçtiğimiz ocak ayında kripto para piyasalarında yaşanan büyük düzeltme hareketinin ardından piyasaya sürülen projelerin eskiye nazaran daha kaliteli ya da olgun niteliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak projelere yönelik duyulan ihtiyacın tırmanışa geçtiği gerçeği bu duruma gerekçe olarak gösterilebilir. Bahsi geçen ihtiyacın en fazla hissedildiği alanlardan bir tanesinin de “varlık yönetimi alanı” olduğu ifade edilebilir. Özellikle kaliteli kripto para hizmetleri alma arzusu duyan müşterilerin varlık yönetimi alanında iyi bir uzmanlığa ihtiyaç duyduklarına ancak böylesi bir hizmetten mahrum kaldıklarına şahit oluyoruz.

SPINDLE ekibi teknoloji, hukuk ve yatırım bankacılığı alanlarında uzmanlığını ispat etmiş kaliteli bireylerden meydana geliyor. Piyasada eşine az rastlanır niteliklerin çoğunu bünyesinde yer veren ekibe Bullion Japan eski CEO’su Masamitsu Hirai liderlik ediyor. Sözü geçen ekip doğru ve güvenilir bir şekilde kripto para fonlarına erişmeye çalışan herkesi bir araya getirmeyi amaçlayan ZETA platformunu yarattı. ZETA platformu kullanıcıların bütün fonlarına ilişkin tarihleri, planları ve hareketleri akıllı sözleşmeler aracılığıyla kayıt altına alacak şekilde tasarlandı.

Bahsi geçen platform kapsamında kullanılması planlanan SPD token’ler sayesinde herkesin daha fazla bilgilendirildiği daha nezih bir piyasa ortamı sağlanabilecek. Platformun 9 Mayıs’ta başlatılan token satışı halen devam ediyor ancak 15 Mayıs 2018 tarihinde sona erecek. Satış boyunca kullanıcılarına sunulan SPD token’ler bir  tür ERC20 token’i olarak biliniyor. Etkinlik boyunca toplamda 4 milyar SPD token kullanıcılara sunulacak. Bir SPD token için belirlenen fiyat ise 0,00033 ETH olarak açıklandı. Üstelik token satışı boyunca kullanıcıların benzersiz bonus fırsatları ile buluşmaları sağlandı.

Bonus olanakları sona ermiş olsa da Ethereum (ETH) ya da Bitcoin Cash (BCH) kripto para birimlerini kullanarak token satışına halen katılabilir ve SPD token’in kullanıcılarına sunduğu tüm imkan ve olanaklardan faydalanabilirsiniz. Ne yazık ki token satışına Bitcoin (BTC) kullanarak katılma olanağı bulunmuyor. Öte yandan Çin, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerde bulunan kullanıcıların satışa katılmalarına imkan sağlanmamış.

Spindle hakkında

SPINDLE blockchain temelli bir varlık ya da yatırım yönetim platformu olarak faaliyet gösterecek. Bu yenilikçi platformda kullanılacak resmi token olması planlanan SPINDLE geniş yelpazeli yatırım seçeneklerini yüksek şeffaflık imkanlarıyla kullanıcılarla buluşturacak bir “köprü” görevi görmeyi hedefliyor. SPINDLE ekibi yatırımcılarla varlık yönetim uzmanları arasında makul bir ilişki meydana getirmenin her iki taraf için de faydalı sonuçlar getireceğine inanıyor. Buna göre yatırım yapma konusunda huzursuzluk ya da belirsizlik gibi duyguların etkisi altında kalmış yatırımcılar etkili ve kaliteli varlık yönetim hizmetleriyle buluşarak piyasaya daha rahat dahil olabilecekler. Böylece hem yatırımcı, hem varlık yönetim uzmanları hem de piyasanın kendisi bu birliktelikten çıkar sağlamış olacak.

Yukarıda bahsedilen anlayışı benimseyen SPINDLE kripto para yatırım olanaklarıyla bireysel yatırımcılar arasında bir köprü olarak faaliyet göstermeyi hedefliyor. Buna göre kullanıcıların şeffaf bir şekilde yatırım hizmetlerine erişebilmelerine olanak sağlanacak. Kripto para yatırımcılarının varlık yönetim uzmanlarıyla bir araya gelmesine yardımcı olacak platform SPINDLE hakkında detaylı bilgilere erişmek ya da token satışına katılmak için projenin whitepaper dosyasını incelemek mümkün. Üstelik projenin topluluğuna katıldıktan sonra sizler için sunulan airdrop ve bonus programlarına katılarak kazanç elde edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER