reklamı kapat

ASKfm Ekibi Everest’in Zirvesine Tırmandı

14:42
23 Mayıs 2018
  • Coin TürkCoin Türk

ASKfm ekibinden dört kişi 14 Mayıs’ta Everest Dağının zirvesine çıktı. ASKfm’in düzenlediği ICO kampanyasını farklı bir şekilde duyurmak isteyen dört kripto para girişimcisi dünyanın en yüksek noktasına ulaştı.

Kripto para piyasasında dikkatleri üzerine çekmek eskisi kadar kolay değil. Şirketler haberlerde boy göstermenin dışında ancak farklı şeyler yaparak öne çıkabilir. Dünyanın en iyi 10 sosyal ağından biri olarak gösterilen ve en büyük soru cevap platformu ASKfm bu gerçeğin farkına vardı ve Everest’e tırmandı. Şirket bu hareketle piyasaya şunu göstermek istiyor: ASKfm ekibi Everest’e tırmanacak kadar cesursa, aynı zamanda sosyal bir ağı blockchain ekosistemine dönüştürecek ve yeni ürünleriyle piyasayı alt üst edecek kadar cesur demektir.

Yüksekleri hedeflemek

Bir diğer ifadeyle ASKfm’in Everest hamlesiyle birlikte yeni mottosu. 50 bin dolar değerindeki 500 bin ASKT token’i beyaz listeye kaydolan üyelere dağıtılacak. Diğer 500 bin token’in bulunduğu Ledger cihazı ise Everest’i tırmanmayı göze alabilen kişiyi dağın tepesinde bekliyor olacak.

Zorlu tırmanış

Ekip 13 Mayıs’ta zirve yürüyüşüne başladı. Takip eden iki gün boyunca ekiple hiçbir şekilde iletişim kurulamadı. Ne telefon ne internet ne de GPS. Yolda elbette bazı sorunlar çıktı. Ekipten yedek oksijeni biten iki kişi 7000 metrede mahsur kaldı; hava koşulları ve sağlık gerekçesiyle yola devam edemedi. Hava kurtarma ekipleri 2. gün ekibin yardımına yetişti. Bu iki kişinin şimdilik güvende ve gözetim altında olduğunu söyleyebiliriz.

Sonuç olarak dağın zirvesine bir Ledger cüzdanı bırakıldı. Diğer Ledger çekilişle beyaz listeye kaydolan yatırımcılara dağıtılacak. Bu yaz düzenlenecek çekilişte 50 bin dolar değerinde token kazanma şansı bulunuyor. Çekilişe ve ASKfm ICO’suna dair daha fazla bilgi için:

Askfm.io – TelegramFacebookTwitterBlogRedditYoutubeBitcoinTalk

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER
  • ömer
    1 sene önce

    Adamlar kafayı yemiş

    5