reklamı kapat

ASKfm Blockchain Platformu İçin ICO Düzenleyecek

10:30
3 Mayıs 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Geçtiğimiz aylar boyunca toplulukta yaygın bir şekilde konuşulan ASKfm platformuyla ilgili haberler resmiyet kazandı. Buna göre ASKfm ekibi blockchain’e dayandırılacağı iddia edilen bir üst modeli ASKfm 2.0 platformunu doğruladı. Tüm dünyada oldukça yaygın bir şekilde kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olarak bilinen ASKfm platformunun bu alanda boy gösterecek olması kripto para topluluğun tarafından heyecanla karşılandı.

ASKfm platformu soru & cevap formatıyla çalışan bir sosyal ağ olarak biliniyor. Dünyanın dört bir yanından platforma kaydedilen soruların miktarı bir ayda altı yüz milyona kadar uzanabiliyor. Bu verilere göre ASKfm platformu kendi alanının en büyüğü olarak ifade edilebilir. Kullanıcıların hizmetine sunulması planlanan ASKfm 2.0 versiyonu aracılığıyla ekip mevcut platformun yenilikçi alanlara uzanmasını hedefliyor. Platformda hâlihazırda bulunan durumu “bilgi değişimi” şeklinde betimleyebiliriz. Sözü geçen yeni ASKfm platformu sayesinde ekip bu durumun bir tür “bilgi ekonomisine” dönüştürülebilmesini hedefliyor.

Şirket Blockchain teknolojisinin bilgiye erişimi ve bilgi değerlendirilmesi süreçlerini etkili bir şekilde yeniden şekillendirebilecek bir potansiyele sahip olduğunu belirtti. İnsanoğlunun gündelik hayatlarında bulunan pek çok alana uygulanan ve her geçen gün başka alanlarda boy göstermeye devam eden bu yenilikçi teknolojiden faydalanmaya karar veren ASKfm ekibi sosyal medya platformunda gerçekleştirilen işlemleri tokenize hale getirecek. Buna göre ASKfm platformunda kullanıcılar tarafından sorulan sorulara verdikleri yanıtlar hoş karşılanan ve talep gören kullanıcıların ödüllendirilmesi de ekibin gündem maddeleri arasında yer alıyor. Bu faaliyetler doğrultusunda ASKfm ekibi gerçek değerler elde edecek ve oluşan yeni ekonominin en önemli öğesi olarak faaliyetlerini sürdürecek.

Sürdürülebilir olmanın yolu

ASKfm CEO’su Max Tsaryk platform hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Tsark yaptığı açıklamalarda şirketin belirli bir süre boyunca Blockchain teknolojisi üzerinde çalıştığını belirterek bu çalışmaların en sonunda meyve verdiğini ifade etti.

ASKfm CEO’su Max Tsaryk sözlerine şu ifadelerle devam etti:

“Üzerinde bir hayli yoğun bir şekilde çalıştığımız blockchain temelli soru & cevap platformunu sonunda hayata geçiriyoruz. Böylesi standartlara sahip bir platformun bir hevesle belirlenen gerçekçilikten ve ihtiyaçları karşılamaktan uzak hedeflere değil amaca hizmet eden token’lere ihtiyacı var. Aksi halde platform varlığını sürdürmekte zorluk çekecektir. Blockchain demokratik ekosistemlerden piyasa kuralları ve piyasada bulunan mekanizmalar tarafından yönetilen ekosistemlere uzanan yolun etkili bir şekilde kullanılmasına olanak veriyor. ASKfm platformunun mevcut sistem ile çalışmasında çok büyük bir gelecek görmüyorduk. Ancak yapılan bu yeniliğe göre platform artık Blockchain teknolojisinden faydalanacak.”

Yeni platforma katılabilirsiniz

Hemen her ülkeden yaklaşık 215 milyon civarında kullanıcıya sahip olan ASKfm platformunun sunduğu ASKfm 2.0 versiyonunu platformun eski versiyonuyla değiştirebilirsiniz. Bu yeni platform üzerinde oluşturacağınız elektronik cüzdanı kullanarak platformun sunacağı token’leri edinebilmeniz mümkün hale geliyor. Üstelik ASKfm platformunun bu yılın içerisinde gerçekleştirmesi düşünülen ICO etkinliğine dileyen herkes katılabilecek. Dev sosyal medya platformu ASKfm sözü geçen etkinlik boyunca toplam 100 milyon dolar değerine ulaşan token’i kullanıcılarıyla buluşturmayı planlıyor. Platformun kullanıcılarına sunduğu token’leri yıl içerisinde ilgili taraflara ileteceği de belirtilen planlar arasında gösteriliyor.

Blockchain teknolojisinin sunduğu benzersiz olanaklardan faydalanması planlanan ASKfm 2.0 platformu hakkında daha detaylı bilgilere erişmek için askfm.io adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER