Anonim Balinadan En Büyük Altcoin’de 1.7 Milyar Dolarlık Alım!

Anonim bir kripto para balinası, The Merge güncellemesi öncesi en büyük altcoin Ethereum'da büyük miktarda alım yaptı.
12:25
20 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Anonim bir Ethereum balinası, yalnızca bir saat içinde 1.7 milyar dolar değerinde Ethereum vadeli işlem sözleşmesi aldı. Balinanın bu alımıyla, yedi ay içinde piyasa siparişlerinde saatlikte en yüksek hacimli mum atıldı.

Hızlanan Rallinin İlk İşareti

Büyük satın alım hacmi short pozisyonların likidasyonlarında herhangi bir artışa neden olmazken, birkaç hafta önceki olumsuz fiyat performanslarına rağmen kripto paralar çok fazla aşağı yönde hareket etmedikleri görüldü. Öte yandan türev işlem hacmindeki bu kadar yüksek artış, trader’ların pozisyonlarını uzun vadeli olarak kullanmaya başlamasıyla ETH‘nin toparlanma rallisinin ivme kazandığını gösteriyor. Bu aynı zamanda hızlanan bir rallinin de ilk işareti.

Türev işlem hacmi ne zaman bir yükseliş trendine girse, varlıklar daha aktif bir şekilde toparlanma eğilimi gösterir ve piyasalardaki volatilite artar. 13 Haziran’dan bu yana Ethereum’un ortalama günlük volatilitesi, Ether‘in kaldıraçsız kaldığı ve trader’ların piyasadaki en büyük ikinci kripto parayı desteklemekten çok korktukları için yılın en düşük seviyelerinde hareket ediyordu.

Ethereum Rallisinin Katalizörü

Yatırımcılar, büyük ağ güncellemesi The Merge’nin yaklaşmasıyla ikinci en büyük kripto parada ve en büyük altcoin’de daha fazla potansiyel görmeye başladı.

The Merge’nin güncellemesinin yayınlanma tarihi olarak 19 Eylül’ün işaret edilmesi Ethereum’da yüzde 50’lik büyük bir yükselişi tetikledi. Fiyatın yeniden ayağa kalkmasına ek olarak, Ethereum madencileri yatırımcıların gelecekte Ether’in hash rate’ini devralacağına inanmalarından dolayı son zamanlarda yüzde 40 yükselen Ethereum Classic dahil olmak üzere alternatif Blockchain’lere geçiş yapmaya başladılar.

Tüm bunlarla birlikte, ağın temel büyümesi Ethereum‘u gösterdiği performans bakımından Bitcoin‘in önüne geçirdi. Buterin’in icadıyla kripto para piyasalarında başlayan “The Merge” rallisi Bitcoin’i yaklaşık yüzde 30 yükseltti.

Ethereum, yazım sırasında günlükte yüzde 0,06 düşüşle bin 540 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar