X

Anında, Güvenli, Anonim Merkezsiz Kripto İşlemleri: Counos DEX

Counos DEX, kullanıcıların kripto para birimleri ile güvenli ve ücretsiz bir ortamda işlem yapmalarını sağlıyor.
10:43
4 Mayıs 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Counos platformunun merkezsiz kripto para borsası, kullanıcıların kripto para birimleri ile güvenli ve ücretsiz bir ortamda işlem yapmalarını sağlayan eşler arası (peer-to-peer) ve topluluk temelli bir DEX (Decentralized Exchange) olarak karşımıza çıkıyor.

DEX hizmetini kullanarak kullanıcılar, dijital varlıklarını diğer kripto para birimlerine ya da geleneksel para birimlerine çevirebilir. Counos DEX, AB ülkesi olan Estonya’da kayıtlı bir şirket olan ve işletme için gerekli tüm izinleri ve lisansları alan Counos OÜ tarafından işletiliyor.

Counos DEX’in Avantajları

Counos DEX’te kripto para/kripto para çiftlerinde işlem gerçekleştirmek için KYC (Know Your Customer) prosedürlerini yerine getirmemize gerek yok. Ancak kripto para/fiat para işlemleri yapmak isteyen kullanıcıların KYC prosedürlerini karşılaması gerekiyor. Bu bağlamda KYC prosedürleri için kullanıcıların; telefon numarası, bireysel bilgiler ya da şirket bilgileri ve bankacılık bilgileri gibi bilgileri beyan etmesi gerekiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Platform kullanıcıların güvenliğini korumak ve herhangi bir sahtekarlık ve dolandırıcılığın önlenmesi için tüm bu adımların uygulandıktan sonra kullanıcıların tamamen güvenli bir ortamda işlemlerini yapabileceğini belirtiyor.

Counos DEX Güvenilir Mi?

Kullanıcılarına güvenlik sağlamak için Counos Dex kripto para borsası bazı özellikleri platformda titizlikle uyguladığını belirtiyor.

Yapılan açıklamalara göre ilk olarak, Counos Merkezsiz Borsası Avrupa Birliği‘nde kayıtlı ve ofisler ve tüzel kişilerle birlikte faaliyet gerçekleştirmek için gerekli tüm izin ve lisanslara sahip.

İkinci olarak saklama sisteminde kullanıcıların varlıkları, borsada ya da üçüncü kişilerce korunmuyor. Bu varlıklar MultiSig olarak üç aşamalı bir güvenlik prosedürüne sahip cüzdanlarda tutuluyor. Böylece bu cüzdanlardaki varlıklara an az iki imza ile ulaşılabiliyor. Böylece kimsenin tek başına cüzdanlara müdahale etmemesi sağlanmış oluyor.

Counos DEX Nasıl Çalışır?

Alım ya da satış gibi herhangi bir kripto para ya da geleneksel para işlemi yapmak istediğinizde öncelikle sizin için en doğru piyasayı bulmak için talebinizi iletebilirsiniz. Sonrasında sistem size ihtiyaçlarınıza en uygun piyasayı sunuyor. Daha sonra sistem sizden kripto para birimini MultiSig cüzdanına göndermenizi istiyor. Ancak burada varlıklar alıcıya gönderilmiyor. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi MultiSig cüzdanındaki varlıklara erişmek için iki özel anahtara ihtiyaç var.

Satıcı kripto para birimini MultiSig cüzdanına aktardıktan sonra, alıcının ödeme yapması ve taranmış makbuz örneğini sisteme yüklemesi gerekiyor. Tarafların ödemeyi yapması ve makbuzu yüklemesi için 10 saati bulunuyor.

Kripto para/kripto para işlemlerinde ise kullanıcıların KYC prosedürlerini yerine getirmek zorunda olmadıkları için bu adımları takip etmesi gerekmiyor. Bu tür işlemlerde, sözleşmeye taraf olanların MultiSig cüzdanına kripto para birimini yatırmak için 45 saatleri bulunuyor.

Öte yandan platformda, bronz, gümüş, altın ve platin gibi paketler bulunuyor. Bu paketler dahilinde çeşitli özelliklere belli ücret karşılığında sahip olabiliyorsunuz. Paketi alıp kullanmamanız durumunda ise ücret iadesi yapılabiliyor. Bu paketleri kullanan kullanıcıların hesap özellikleri sahip oldukları paket dahilinde ayarlanıyor.

Ayrıca Counos’un tüm özellikleri içinde barındıran bir platform olması sebebiyle kullanıcılar merkezsiz borsanın yanı sıra Counos coin’leri, ödeme hizmetleri ve cüzdan gibi birçok farklı özellikten de faydalanabiliyor.

Bunların yanında Counos DEX kullanıcıların konumlarına bakmaksızın herkese hizmet veriyor. Dolayısıyla nerede olursanız olun herhangi bir sorun yaşadığınızda 7/24 hizmet veren müşteri temsilcilerine ulaşarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Counos DEX ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar