Reklam

Analitik Şirketi Santiment Duyurdu: Altcoin 1 Dolara Koşuyor

Kripto para analitik şirketi Santiment'e göre popüler altcoin'de geçen ay görülen eğilim bu ay da devam edecek olursa ilginç şeyler yaşanabilir.
12:04
6 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Cardano (ADA) balinaları ve köpekbalıklarının aktivitesi, 1 dolara yükseliş koşusu için bu hafta önemli ölçüde arttı. Balinalar ve köpekbalıkları, yaklaşmakta olan Vasil hard fork ve toplam cüzdan sayısının 3.5 milyonun üzerine çıkmasından önce yaklaşık 138 milyon dolar değerinde ADA biriktirdi.

ADA’da Balina Hareketliliği

Temmuz sonu için planlanan Vasil hard fork’taki gecikmeye rağmen Cardano (ADA) fiyatı ivme kazanmaya devam etti. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Vasil hard fork‘unda daha fazla gecikme olmayacağının sözünü verdi. Geçen hafta, IOG’nin teknik müdürü Kevin Hammond, güncellemenin sorunsuz dağıtım sürecini garanti etmek için daha fazla test yapılmasının önemli olduğunu iddia etti. Hoskinson ve topluluktan gelen destek, ADA fiyatını 0,50 dolar seviyesinin üzerinde tuttu.

Santiment’e göre, Cardano Tedarik Dağılımı metriği geçen hafta balina ve köpekbalığı aktivitesinin arttığını ve her ikisinin de ADA’da yaklaşık 138 milyon dolar birikimi gösterdiğini bildirdi. 27 Temmuz’dan bu yana balinalar ve köpekbalıkları Cardano’nun mevcut arzının yüzde 0,46’sını cüzdanlarına kattı. Bu görece küçük bir birikim olabilir ancak bu birikim Ağustos ayında da devam edecek olursa büyük bir ralli yaşanabilir ve altcoin‘in fiyatını 1 dolara kadar itebilir.

Cardano köpekbalığı ve balina adresleri, Haziran ayı ortasındaki yerel fiyat zirvesinden sonraki 8 gün içinde ADA’da yaklaşık 138 milyon dolar biriktirdi. Bu şimdilik sadece hafif bir birikim, ancak bu eğilim Ağustos ayı boyunca devam ederse işler ilginçleşebilir.

Cardano’nun Vasil hard fork’u, Cardano Blockchain’inde artan verim ve akıllı sözleşmelerin ve merkeziyetsiz uygulamaların geliştirilmesiyle güvenlik, istikrar ve ölçeklenebilirliğe odaklanmayı vaat ediyor. Vasil hard fork ile ilgili artan iyimserlikle, ADA’ya tutan toplam cüzdan sayısı 3.5 milyonu aşmış durumda. Kripto para piyasalarındaki çöküşe rağmen bu yıl, Cardano’ya 1 milyondan fazla cüzdan eklendi. Ayrıca Cardano ağında dağıtılan akıllı sözleşmelerin sayısı ilk kez 3 bini geçti.

Üstelik Cardano’nun zincir üstü (on-chain) işlemleri Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Algorand‘dan daha yüksek. Kısaca, 0,550 dolardaki direncin üzerinde gelecek herhangi bir hareket, ADA fiyatında büyük bir ralliyi tetikleyebilir ve fiyatı 1 dolara taşıyabilir.

Cardano’ya Olan Destek

Bu hafta başında, İsviçre bankası Sygnum Bank, Cardano‘da (ADA) staking desteği sunmaya başladı. Dünyanın ilk dijital varlık bankasının müşterileri artık kurumsal düzeydeki platformu kullanarak ADA’yı stake edebilir ve stake ödülleri alabilir.

Ayrıca, popüler Cardano influencer’ı “ADA Whale” attığı bir tweet’te ADA fiyatının Voltaire döneminde kitlesel olarak büyük bir çıkış yapabileceğini iddia ederek, bir oylama ve hazine sisteminin getirilmesinin sistemi gerçekten merkezsizleştireceğini belirterek şunları söyledi:

Voltaire altında merkeziyetsiz yönetim işe yararsa, Cardano daha önce kripto para piyasalarına görülen hiçbir şeye benzemeyecek. Daha büyük olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar