Reklam

Analistten Ölüm Listesi: Bu 5 Altcoin’den Derhal Kurtulun

YouTube’da büyük bir takipçi kitlesi bulunan kripto para kanalı Cheeky Crypto, ölmesini beklediği altcoin'lerden oluşan bir liste derledi ve yatırımcıları uyardı.
12:30
16 Haziran 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin, iki ay gibi oldukça kısa bir süre içinde iki kez çökerken, altcoin‘ler ağır kayıplar verdi. Dokuz aydır düşüş trendinde olan kripto para piyasasında, birçok altcoin değerinin yüzde 95’inden fazlasını kaybederek yatırımcılarını zora soktu. YouTube’da büyük bir takipçi kitlesi bulunan kripto para kanalı Cheeky Crypto, bu noktada öleceğini düşündüğü altcoin’leri sıraladı ve yatırımcıların derhal satış yaparak söz konusu altcoin’lerden kurtulması tavsiyesinde bulundu. Analistin küçük çaplı altcoin’lerden ziyade büyük çaplı altcoin’leri dikkate alarak çıkardığı listede EOS’tan TRON’a, Litecoin’den Bitcoin Cash’e kadar birçok dev altcoin yer alıyor.

Ponzi Şeması: STEPN (GMT)

Kazanmak için hareket etme çılgınlığının bir parçası olan STEPN, kullanıcıların yürüyerek, koşarak veya açık havada koşarak token kazanmalarını sağlayan bir Web3 yaşam tarzı uygulaması. Cheeky Crypto, çıkışı ile büyük ses getiren altcoin projesini ponzi şemasına benzetiyor ve projenin nihayetinde başarısız olacağını iddia ediyor.

Analistin dikkat çektiği altcoin, 28 Nisan 2022 tarihinde 4,11 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve o tarihten bu yana değerinin yüzde 84’ünden fazlasını kaybetti. GMT, yazım sırasında 0,6204 dolardan işlem görüyor.

TRON (TRX)

Analistin listesindeki en dikkat çeken altcoin’lerden biri şüphesiz en büyük 14’ncü kripto para olan TRON (TRX). Cheeky Crypto’ya göre kendi algoritmik stablecoin’i USDD’yi piyasaya süren TRON, UST çöküşü ile yok olan LUNA ile aynı kaderi yaşayabilir. Analist, bu yüzden TRX‘in başarısız olacağını düşünüyor ve yatırımcıları uyarıyor.

EOS (EOS)

Cheeky Crypto’nun listesindeki üçüncü altcoin ise en büyük 46’ncı kripto para projelerinden EOS (EOS). Altcoin projesinin yatırımcısına güvence verebildiği fazla argümanının bulunmadığını ifade eden analist, EOS’un günün birinde yok olup gideceği görüşünde.

Litecoin (LTC)

7 Ekim 2011 tarihinde eski bir Google yazılımcısı Charlie Lee tarafından piyasaya sürülen ve eşten eşe bir kripto para ve açık kaynaklı bir yazılım olan Litecoin de Cheeky Crypto’nun listesinde dördüncü sırada yer alıyor. Analist, “Gümüş Bitcoin” olarak gösterilen LTC‘nin de başarısız olarak yok olup gideceği görüşünü paylaşıyor.

Bitcoin Cash (BCH)

Analistin listesindeki son ve beşinci altcoin ise en büyük 26’ncı kripto para olan Bitcoin Cash (BCH). Cheeky Crypto, altcoin projesini hiç sevmediğinin altını çizerek, projenin kripto para ekosistemine herhangi bir değer katmadığını ve çoktan öldüğünü iddia ediyor.

20 Aralık 2017 tarihinde 4 bin 355 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini gören BCH, o tarihten bu yana hiçbir şekilde kendini gösteremedi ve şu anda ATH seviyesinin yüzde 97,27 altında, 118,85 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar