reklamı kapat

Analistlere Göre Bitcoin Fiyatı Nereye Gidecek?

Bitcoin yeniden 12.000 doların üzerinde. Peki, sırada ne var?
12:00
9 Temmuz 2019

Bitcoin fiyatı dün öğle saatlerinde ani bir hareketle 11.400 dolar seviyesinden 11.900 dolar seviyesine kadar çıktı. Sonrasında gece saatlerinde yine ani bir hamleyle 12.000 doların üzerine çıkarak 12.800 seviyesine kadar ulaşan fiyat piyasadaki analistleri harekete geçirdi.

Fiyat Nereye Gidiyor?

Ethereumworldnews’in haberine göre, Twitter’ın popüler kripto para analistlerinden Crypto Hornhairs, Bitcoin’in fiyatının 12.500 doların üzerine çıkmasıyla yılın yeni rekorunun kırılacak olmasının işaretinin verildiğini ifade etti. Analiste göre 13.000 dolar gibi korkulan bir direnç seviyesi var, ancak 12.500 doların aşılmış olması psikolojik açıdan çok önemli bir hamle.

Ancak bazı analistler 13.800 dolar seviyesinde çok ciddi bir direnç ile karşılaşılabileceğini ifade ediyor. Bu direnç seviyesinin Fibonacci Retracement göstergelerine göre önemli bir seviye olduğu belirtiliyor.

Bunun yanında tanınmış analist Josh Rager’ın açıklamalarına göre, Bitcoin’in şu an çizdiği grafikler piyasa için olumlu tablolar olarak karşımıza çıkıyor. Ancak Rager, henüz yılın en yüksek seviyesi olan 13.800 dolar bandının geçilmesinin yakın olmadığını düşünüyor.

Düşüş Eğilimi Başlar Mı?

Twitter’ın popüler analistlerinden Crypto Hamster’a göre Bitcoin’in 12.700 dolar bandını geçme çabaları çok önemli. Çünkü 12.7000 dolar seviyesi en başından beri hem bir destek hem bir direnç seviyesi olarak grafiklerde yer aldı. Dolayısıyla lider kripto paranın tarihindeki en önemli çizginin 12.700 dolar bandı olduğunu ifade edebiliriz.

Analistlere göre eğer 12.700 seviyesi aşılırsa yeni tüm zamanlar rekoruna giden yol da açılabilir.

Bunların yanında piyasanın tecrübeli isimlerinden Peter Brandt 7 Temmuz’da Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in %80 oranında düşüş yaşayabileceğini ifade etmişti. Brandt’ın bu açıklamalarının ardından piyasada düşüş eğilimi bekleyen yatırımcılar, piyasada boğaların kontrolü yeniden ele geçirmesiyle rahat bir nefes aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.