Reklam

Analist Yorumları: Bitcoin’deki Değer Kaybı, Piyasa Adına Ne İfade Ediyor?

Birçok kripto para analisti, sosyal medya hesaplarından Bitcoin'in kaydettiği değer kaybına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çok sayıda analist, bu değer kaybının büyük ölçüde bir düzeltme hareketi olarak görülebileceğini dile getirdi.
19:14
11 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, kaydettiği ATH’ın kısa bir süre sonrasında gelen olumsuz haberler ile birlikte 64.000 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Düşüş esnasında birçok kripto para birimi değer kaybı kaydederken, 500 milyon dolarlık long pozisyon da saatler içinde likide oldu.

Long Pozisyonlardaki Artış

Bitcoin, ABD enflasyon verisinin açıklanmasının ardından yükselişe geçerek yeni bir zirve kaydetse de, kaydettiği zirvenin hemen ardından gelen Evergrande iflas haberiyle aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başlayarak kısa sürede ciddi değer kayıpları yaşadı.

Konuya ilişkin birçok kripto para analisti, long pozisyonlardaki artışa dikkat çekti. Söz konusu uyarıyı yapan isimlerden biri de kripto para analisti Dylan LeClair oldu. Analist, Bitcoin‘in 69.000 dolar fiyat seviyelerindeyken yaptığı bir paylaşımda çok fazla long pozisyonun olduğunu ifade ederek potansiyel bir düşüşe işaret etti. LeClair de dahil olmak üzere birçok analist, sosyal medya hesaplarında lider kripto para birimindeki değer kaybının, uzun vade yükselişleri adına kaydedilen sağlıklı bir düzeltme hareketi olarak değerlendirilebileceğini dile getirdi.

Analist, 67.000 Dolar Fiyat Seviyelerini İşaret Etti

Bir başka kripto para analisti Michael Van de Poppe de, konuya ilişkin şu sözleri dile getirdi:

“Bitcoin tekrardan 67.000 dolar fiyat seviyelerini aşabilirse, sanırım yükselişler devam eder. Bu seviyelerin aşılması durumunda Bitcoin, yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olamaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar