X


Analist, Kritik Fiyat Seviyelerine Dikkat Çekti: Kripto Para Piyasasındaki Düşüş İvmesi Devam Edecek mi?

Kripto para analisti, Bitcoin (BTC) adına güncel teknik görünümü değerlendirdi ve kritik fiyat seviyelerine işaret etti.
09:42
27 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

InvestAnswers kullanıcı ismi ile bilinen kripto para analisti, yeni Youtube yayınında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) adına güncel teknik görünümü değerlendirdi ve kritik fiyat seviyelerine işaret etti. Analist, kripto para piyasasındaki düşüş ivmesinin ilerleyen aylarda da devam edebileceğini, ancak 2022 yılının sonlarına doğru yeniden bir yükseliş sezonunun başlayabileceğini savundu.

Analist, Yatırımcıları Uyardı

Yeni Youtube yayınında piyasadaki son durum ile ilgili fikirlerini paylaşan kripto para analisti, teknik görünümün ve güncel piyasa verilerinin düşüş sinyalleri verdiğini belirtti. Analist, kripto para piyasasındaki düşüş ivmesinin ilerleyen aylarda da devam edebileceğini ve lider kripto para birimi Bitcoin’in 25.000 dolar seviyelerine kadar gerileyebileceğini ifade etti.

FED’in faiz arttırımlarına ve parasal sıkılaştırma politikalarına işaret eden ve kripto para piyasasındaki düşüş ivmesinin ilerleyen aylarda da devam edebileceğini savunan analist, kripto para piyasasındaki düşüş ivmesinin 2022 yılının sonlarına doğru tersine dönebileceğini ve yeni bir yükseliş sezonunun başlayabileceğini de ifadelerine ekledi.

Kripto Para Piyasasındaki Düşüş İvmesi Devam Ediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman diliminde kaydettiği değer kayıpları ile birlikte 28.800 dolar seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’in 28.800 dolar seviyelerine gerilemesinin ardından düşüş yönlü fiyat hareketlerine hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son düşüş yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 1.765 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,24 trilyon dolara geriledi. Ayrıca kripto para piyasasında volatilite de önemli ölçüde artış gösterdi. Bu bağlamda, Coinglass verilerine göre son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 525 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar