X


Analist, Bitcoin’deki Beklentisini Güncelledi: BTC’de Kritik Fiyat Seviyeleri!

Kripto para piyasasının güncel durumunu değerlendiren analist, Bitcoin'deki (BTC) kısa vadeli beklentisini paylaştı.
17:20
18 Şubat 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para analisti Benjamin Cowen, yeni Youtube yayınında piyasanın güncel durumunu değerlendirerek Bitcoin‘deki (BTC) kısa vadeli beklentisini açıkladı.

Kripto Para Analistinden Bitcoin Yorumu

Kripto para piyasasının güncel durumunu değerlendiren analist, kısa vadede pek iyimser olmadığını ve Bitcoin’in 2022’nin ilk çeyreğinde yüksek bir değer artışı kaydetmesini beklemediğini dile getirdi. Kripto para analisti Benjamin Cowen, yılın ilk çeyreğinde Bitcoin’in değer kaybedebileceği veya en iyi ihtimalle yatay seyredebileceği yönündeki fikirlerini paylaştı.

2022’nin ilk çeyreğinde Bitcoin’in en iyi senaryoda dahi ancak 46.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görebileceğini iddia eden analist, bu beklentisinin yalnızca kısa vadeli olduğunu ve yılın geri kalanı için aynı düşüncede olmadığının altını çizdi.

Makroekonomik Belirsizliğin Kripto Para Piyasasına Etkisi

Analist, makroekonomik belirsizliğin kripto para piyasasını olumsuz yönde etkilediğini ve Bitcoin’in kritik fiyat seviyelerinin altında işlem gördüğünü söyledi. Mevcut koşullar doğrultusunda kısa vadede bir yükseliş sezonu beklemediğini ifade eden kripto para analisti, Bitcoin’de yüksek oranlı değer artışlarının Mayıs ve Eylül ayları arasında başlayabileceğini sözlerine ekledi.

17 Şubat Perşembe günü kaydettiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte bir düşüş ivmesi yakalayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatlik zaman diliminde ortalama %6’lık bir değer kaybı yaşadı. Bitcoin, yaşadığı bu değer kayıplarının ardından 40.400 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin’deki bu değer kaybı, altcoin’lerin de düşüş hareketleri kaydetmeye başlamasına neden oldu. Bu bağlamda Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 2.890 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar