X


Analist, 2021 Yılında Rekor Kıracak Altcoinleri ve XRP’nin Başına Gelecekleri Açıkladı!

Analist 2021 ETH ve XRP tahminlerini açıkladı.
13:22
28 Aralık 2020

Ethereum (ETH) fiyatının yeniden hareketlenmesi ile birlikte yatırımcılar 2021 yılında rekor kırabilecek Ethereum ağı tabanlı projeleri aramaya başladı. DeFi sektörü sadece 12 aylık bir sürede %2.000’e yakın büyüme elde ederek aslında insanların neden 2021 yılında rekor kıracak DeFi projelerini aradığını gösteriyor.

Bitcoin Fiyatının Yükselişi Durdu

Bitcoin (BTC) fiyatında görülen muazzam artış ve 20.000 dolardan 28.000 dolara kadar yükselişin bir süre DeFi ve altcoin projelerini yerine sabitlediği bilinse de BTC şu sıralar durulmuş gibi gözüküyor. Lider kripto para biriminin durduğu ilk gün Ethereum fiyatı 730 dolara kadar yükseldi ve yükselişin altcoinlere geldiğini gösterdi.

Ethereum fiyatında yaşanan yükselişe rağmen bazı altcoinlerin hala yerlerinde saydıkları görülüyor. Bu da önümüzdeki aylarda görülmesi beklenen altcoin sezonunun belki de sadece ETH ve buna benzer DeFi ekossitemine sahip projelere has olabileceğini düşündürüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

2021 Yılına Dair Kripto Para Tahminleri

Önde gelen bir kripto para analisti ise 2021 yılına dair birçok önemli tahmin paylaşarak aslında piyasadan ne beklediğini açıkladı. Analist SpartanBlack, Bitcoin fiyatının 2021 yılında 100.000 dolara kadar çıkacağını düşünüyor. Analistin bir diğer tahmini ise Ethereum fiyatının sadece 6 ayda tüm zamanların rekorunu yani 1.300 doları geçeceği yönünde.

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP için de bir tahmin paylaşan analist, XRP’nin IPO öncesinde Coinbase’den delist edileceğini belirtti. Coinbase resmi bir şekilde halka arza gideceğini belirtti ve bu konuda adımlar atmaya başladı. Ripple’a açılan SEC davası ise şirketi XRP’yi delist etmek zorunda bırakabilir.

XRP İçin Kötü, DeFi İçin İyi Haber

Analistin açıklamalarına göre Coinbase’den delist edilen XRP, top 10 içerisindeki yerini kaybedip çok büyük bir kayıp yaşayacak. Tanınan analist bunlara ek olarak The Graph’ın 2021 yılında top 30 kripto para arasına gireceğini düşünüyor. 2021 yılında Bitcoin ETF’sinin onaylanacağını belirten SpartanBlack, son olarak en büyük 10 DeFi tokeninin rekor kıracağını belirtti. En büyük 10 DeFi projesi arasında analistin favorileri ise UNI, SNX, AAVE, YFI ve COMP olarak gözüküyor.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla top 10 kripto para arasından en hızlı yükselenlerin ETH ve Chainlink olması ise analistin DeFi tezini doğruluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar