Reklam

Amiral Gemi Bitcoin Yeni Rekor Belirledi! BTC 69.000 Dolara Dokundu!

BTC, 69.000 dolar ile ATH geliştirdi.
17:31
10 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, 69.044 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, Coingecko verilerine göre 69.000 dolara dokunarak tüm zamanların yüksek seviyesini kaydetti.

Bitcoin’den ATH

Lider kripto para Bitcoin, gün içerisinde rekor geliştirerek yeni bir seviye belirledi. Amiral gemi Bitcoin, ABD’de yıllık tüketici enflasyonu oranlarının son 31 yılın en yüksek seviyesi olan %6.2’ye yükselmesiyle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan bir performans sergiledi.

Lider Bitcoin, ekim ayının ardından önemli bir boğa koşusu döngüsüne girdi. 60.000 dolarlık kritik barajın aşılmasının ardından burada stabilizasyonu sağlayan BTC, yükseliş ivmesini sağlam bir zemine oturtmayı başardı. Teknik veriler, benimsenme oranları, balina hareketleri, kurumsal ilgi Bitcoin’in bu performansının ana yakıtı oldu.

Kripto para piyasasının gittikçe büyüyen bir yapı kazanması ile bilgi ve araştırma yetersizliğine rağmen insanlar bu sektöre dahil oldu. Bu benimsenmenin meme coin‘ler, NFT‘ler, metaverse, play-to-earn gibi önemli etkileyicileri bulunuyor. Bunun yanı sıra enflasyon oranlarının artışı ile insanlar güvenli bir sığınak arıyor. Birçok uzman isim ve milyarder Bitcoin’i güvenli liman olarak ifade ederken lider, yükseliş görünümünü korudu.

Kripto Para Piyasasının Geri Kalanı

Lider Bitcoin’in ardından en büyük altcoin Ethereum, 4.878 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. ETH, 5.000 dolar barajına oldukça yaklaşırken uzmanlara göre pozitif eğilim devam ediyor. Bunun yanı sıra Chiliz, bugün yaşadığı gündem ile ön plana çıkan altcoin’lerden oluyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri ise 3 trilyon doları buldu. Tüm zamanların en yüksek seviyelerinin görüldüğü partide kripto para piyasası yatırımcılarının yüzü gülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar