X


Amazon Etkisi Kriptolarda Çabuk Geçti: BTC ve ETH Önemli Seviyelerin Üzerinde!

Amazon haberlerinin etkisi ile yükseliş eğilimine dün ara veren kripto para birimlerinin bugün yeniden artışa geçtikleri görülüyor. 
08:44
28 Temmuz 2021

Tesla ve Amazon haberlerinin ortasında bir düzeltme yaşayan kripto para birimleri güne oldukça iyi başladı ve lider kripto para Bitcoin’de (BTC) 40.000 dolar sınırı bir kez daha aşıldı. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), 2.300 dolara kadar yükselirken diğer kripto para birimlerinde de artışların sürdüğü ifade edilebilir.

Bitcoin’de Bir Sonraki Hedef

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 40.000 doların hemen üzerinde işlem gören Bitcoin fiyatı 26 Temmuz’da 40.550 dolara kadar yükselmişti. Bununla birlikte her ne kadar 21 Temmuz’da yaşanan geri çekilme endişelerin artmasına sebep olmuş olsa da bugünkü görünümün oldukça iyi olduğu ifade edilebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin’de 36.000 dolar ve 34.000 dolar önemli destek seviyeleri olarak işlem görüyor. Ayrıca trendin tekrar boğaya döndüğünü ifade eden analistler, ilk direncin 44.000 dolarda olabileceğini düşünüyor.

Bunlara ek olarak Amazon haberlerine her ne kadar geri çekilme verilmiş olsa da aslında beklenen kadar büyük bir etki yaratmamasının da Bitcoin’in gitgide güçlendiğinin bir göstergesi olduğu düşünülüyor.

Ethereum Fiyat Hedefleri

Bitcoin’i takipte olan ETH da son 1 haftadır güçlü performans sergiledi. Aslında BTC’nin yükselişe geçmesi ve yaklaşık olarak 11.000 dolarlık artışı tüm kripto para birimlerinin yönünü yukarı çevirmesini sağladı.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 2.290 dolar bandında işlem gören ETH da 26 Temmuz’da 2.430 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Analistlere göre şu anda 2.190 dolar seviyesi temel destek olarak işlem görüyor. Ethereum fiyatında güçlü direncin ise 2.400 dolar bandında olabileceği düşünülüyor.

Bununla birlikte tüm piyasada yükseliş grafikleri hakimken Binance Coin’in (BNB) %2,70, Cardano’nun (ADA) %2,43, Ripple’ın (XRP) %2,44 ve Polkadot’un (DOT) %3,93’lük artışlar kaydettikleri ifade edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar