X


Altcoin’lerde Son Durum: MATIC, Holo, BTT ve  WIN

Piyasada yaşanan son düşüşle birlikte altcoin’lerde de ciddi gerilemeler oldu. Bazı coin’ler yüzde 10’un üzerinde değer kaybetti.
18:56
20 Temmuz 2021

Bitcoin’in bugün 30.000 dolarlık önemli desteği kırması ile altcoin’lerde de ciddi düşüşler görüldü. Bazı kripto para birimlerinin %10’un üzerinde düşüş yaşaması ise endişelerin oluşmasına sebep oldu. Peki, Polygon (MATIC), Holo (HOT), Bittorrent (BTT) ve Wink’te (WIN) son durum ne?

Polygon ve Holo

Bugün yaşanan geri çekilme sırasında Polygon 0,62 dolar seviyelerine kadar gerilerken HOT’ın da 0,0043 dolara kadar geri çekildiği görülüyor. Altcoin’lerdeki bu düşüş her ne kadar Bitcoin’in düşüşü ile bağlantılı olsa da MATIC ve HOT gibi 2021 yılının popüler coin’lerinin zirve fiyatlarının oldukça altına işlem görmesi de dikkat çekiyor.

MATIC 2021 yılında 18 Mayıs’ta 2,68 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırarken HOT da 5 Nisan’da 0,0315 dolar ile kendi rekor seviyesini belirlemişti. Güncel fiyatlar göz önünde bulundurulduğunda düşüşlerin derinliği daha net anlaşılabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistlerin açıklamalarına göre MATIC için şu anda 0,65 dolar bandı bir destek olarak işlem görüyor ve fiyatın yükselişe geçebilmesi için bu seviyenin korunması gerekiyor. Bununla birlikte başlayacak bir yükseliş MATIC’i yeniden 1 dolar üzerine çıkarabilir. Ancak eğer 0,65 dolar korunamaz ve 0,62 doların da altı görülürse 0,50 dolara doğru sert bir düşüş yaşanabilir.

Öte yandan HOT fiyatında 0,0045 doların direnç olarak işlem görebileceği ve fiyatın bu seviyeye nasıl tepki vereceğinin de önemli olduğu ifade ediliyor.

Bittorrent ve WIN

Bugün yaşanan düşüşte BTT yaklaşık olarak %10 değer kaybederken WIN de %5’in üzerinde değer kaybı yaşadı. BTT bu düşüşle birlikte 0,0018 dolara ve WIN 0,00000102 dolara kadar geriledi.

Analistlerin görüşlerine göre iki kripto para biriminde de bir artış yaşanabilmesi için piyasada genel bir toparlanma olması şart. Bu noktada BTT için 0,0020 doların ve WIN’de 0,000002 doların önemli seviyeler olduğu düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar