Altcoin’lerde Son Durum: Ethereum, Dogecoin, Shiba ve MANA

Piyasanın popüler kriptoları Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Decentraland’de (MANA) son durum ne?
15:26
17 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Uzun bir düşüş döneminden sonra nihayet bugün kripto para birimlerinin yeniden yeşile geçtiklerini görüyoruz. Son 24 saatlik grafiklere göre hem Bitcoin hem altcoin’ler yükselişte. Peki, piyasanın popüler kripto para birimleri Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Decentraland’de (MANA) son durum ne?

Ethereum ve MANA

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum (ETH), yazının kaleme alındığı sırada 2.080 dolar bandında işlem görüyor. Son 24 saat içinde %2,5’in üzerinde artış yaşayan ETH son 1 hafta içinde hala %12 değer kaybetmiş görünüyor.

Analistlere göre şu anda piyasada hala belirsizlik devam ediyor ve ETH’nin yükselişe geçebilmesi için öncelikle Bitcoin’in yönü hacimli bir şekilde yukarı çevirmesi gerekiyor. ETH için şu anda 2.180 dolar direnç olarak görülürken 1.860 doların destek oluşturduğu ifade ediliyor.

Bunun yanında piyasa değeri bakımından en büyük ikinci metaverse coin olan MANA, yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,20 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde nispeten stabil kalan MANA için 0,90 doların destek ve 1,36 doların direnç olabileceği ifade ediliyor.

DOGE ve SHIB

Piyasanın en popüler şaka coin’lerinden olan Dogecoin ve Shiba Inu da piyasa ile birlikte hareket etmeye devam ediyor. DOGE yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,90 dolardan işlem görürken son 24 saatte %2,5’in üzerinde artış yaşamış olması dikkatleri çekiyor. Analistlere göre şu anda DOGE için 0,96 dolar seviyesi direnç olarak işlem görürken 0,75 doların destek olduğu düşünülüyor.

Öte yandan Shiba yazının kaleme alındığı an itibari ile  0,0000125 dolardan işlem görüyor ve son 23 saatte %3,2’nin üzerinde artış kaydettiği görülüyor. Analistlerin açıklamalarına göre Shiba için 0,000010 dolar hem psikolojik hem teknik direnç olarak grafiklerde yer alırken 0,000014 dolar direnç olarak işlem görüyor.

Tüm bu verilere bakıldığında aslında piyasa bir nebze nefes almış olsa da son kayıpların telafi edilemediğini görüyoruz. Dolayısıyla Bitcoin’in kendini toparlamasından önce altcoin’lerin yukarı yönlü bir ivme kazanamayacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar