Altcoin Cardano’nun (ADA) Kurucusu Hoskinson Açıkladı: Başlıyoruz!

Özet

  • Kripto para genel market değeri olarak ilk 10 içerisinde sürekli Dogecoin ile çekişen Cardano için önemli bir gelişmenin yaşanacağı açıklandı.
15:00
30 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Temmuz ayında duyurduğu kendi restoranının büyük açılışına hazırlanan Charles Hoskinson, işletmesinin ödeme olarak kripto para birimlerini kabul edeceğini belirtti. Cardano’nun tercih edilen seçim olacağı açık.

Girişim İçin Paylaşım Yapıldı

ADA’nın gerçek iş dünyasında uygulanması adına 22 Haziran’da Hoskinson, yaşadığı şehir olan Wyoming, Wheatland’de Nessie’s restoranının ve bir viski salonunun açılışını duyurduğu bir teaser-tweet paylaştı. Restoran işletmeciliği ve kripto para geliştirme çok sık kesişmeyen sektörler olduğu için bu iş seçimi bazı takipçilerini meraklandırdı.

Ancak, restoranın açılmasının ardındaki ana neden, Hoskinson’ın çiftliğinin yakınındaki kasabada iyi seçeneklerin olmamasıydı. Duyuru sırasında Hoskinson, restoranının kripto dostu olacağını doğruladı ve kısa süre önce aynı iddiayı tekrar dile getirdi.

Bazı kullanıcılar, Hoskinson Cardano’yu ön plana çıkarırken ek olarak gündeme getirilen DJED stablecoin gibi alternatif Cardano tabanlı ödeme seçeneklerini düşünmesi gerektiğini öne sürdü. Cardano kurucu ortağı, stablecoin’i işletmede uygulayarak, tam lansmandan hemen sonra varlık için gerçek dünyada bir kullanım durumu yaratabilecek.

Cardano büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl boyunca Cardano’nun ekosistemi, yeni çözümlerin ve kullanım durumlarının sayısında üstel bir büyüme gördü. Ağ, NFT’lerin uygulanması için tamamen hazır hale geldi.

Dogecoin Ön Plana Çıktı

Dogecoin %60’lık büyük artışın ardından Cardano’yu geçti. Ekosistemin DeFi tarafı da, eUTxO mekanizmasının tek bir blokta çok sayıda işlemi gerçekleştirme açısından sorunlu doğasına rağmen büyük bir destek aldı.

Merkezi olmayan finans çözümleri artık ağ üzerinde istikrarlı bir şekilde çalışıyor. Ne yazık ki, Cardano’nun fiyat performansı hala sorunlu olmaya devam ediyor çünkü varlık yerel direnç seviyesi olan 0,41 doları kıramıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI