reklamı kapat

Alım-Satım Sinyalini Yarat 1 BTC Kazan: TradersBit

5 Şubat 2016
  • Coin TürkCoin Türk

Bitcoin denince akla ilk gelen konulardan biri al-sat yapan yatırımcılar ve borsalar olur. Genellikle bu konuyla ilgili çok fazla soru sorulur ve yatırım için ipuçları aranır. Bu yazımızda bu konuya eğilerek yatırım ve borsalarla ilgili keyifli bir uygulama olan TradersBit’den bahsedeceğiz.

TradersBit temelde Bitcoin alım-satım sinyallerinin yayınlandığı bir platform ve Norveç merkezli Cluda şirketi tarafından geçtiğimiz günlerde beta olarak piyasaya sürüldü. Platforma üye olan kullanıcılar kendi alım-satım sinyallerini oluşturabilir ve bunu ücretli olarak diğer kullanıcılarla paylaşabilir. Üye olan ve sinyal yayınlayan kullanıcıların platforma herhangi bir ücret ödemediğini hemen belirtelim.

Sistem üzerinde aslında gerçekten alım-satım yapılmıyor, sadece fiyat düşecek ya da çıkacak öngörüleri diğer kullanıcılarla paylaşılıyor. Öte yandan, en çok kazandıranlar listesinden en iyi trader’ların sinyallerine aylık 3 – 5 dolar gibi küçük ücretlerle abone olup bir ay boyunca tüm sinyalleri görebiliyorsunuz.

Örnek olarak; aşağıdaki listede görüleceği üzere ChoronoTrading adlı kullanıcı, son bir haftada verdiği sinyallerle %10’un üzerinde kazandırmış. Bunun anlamı; bu kullanıcıya abone olanlar verilen sinyalleri izleyip al-sat yaparak %10’un üzerinde kazanabilir. Bunun yanısıra, öncesinde belirttiğimiz gibi siz de kendi sinyallerinizi yayınlayabilir ve bunun karşılığında kendi yayınınıza abone toplayıp para kazanabilirsiniz.

Siste karışıkmış gibi görünse de, aslında çok basit bir çalışma mantığı var. Yeni sinyal yaratırken aşağıda görüleceği gibi 3 buton bulunuyor; SHORT, CLOSE ve LONG.

Eğer Bitcoin değerinin düşeceğini düşünüyorsanız Short’a tıklayıp satış sinyali veriyorsunuz ve Close ile tekrar bu sinyali kapatana kadar sinyaliniz Short’ta kalıyor. Eğer öngördüğünüz gibi düşüş gerçekleşir ve sinyali ilk açtığınızdan daha düşük bir seviyede kapatırsanız, doğru bir hamle yapmış oluyorsunuz ve bu net karınıza ekleniyor.

Long siyali de yine Short gibi işliyor; ama bu kez de bu sinyali Bitcoin fiyatının çıkacağını düşündüğünüzde veriyorsunuz ve yine aynı işleyiş söz konusu. Close’de kalınan müddetçe ise, herhangi bir sinyal verilmediği anlamına geliyor. Ayrıca tüm sinyallerin Bitfinex USD bazlı olduğunu belirtelim.

1 BTC Ödül

TradersBit geçtiğimiz günlerde bir yarışma açtı ve bu yarışma 5 Mart’a kadar devam edecek. Verdiği sinyaller ile en çok kazandıran, yani en yüksek net karı yapan yarışmacıya 1 BTC ödül olarak verilecek. Bu süre zarfında kurallar gereği en az 10 işlemi sonlandırmanız gerekiyor. Ayrıca her kullanıcı için en fazla bir hesaba izin verildiğini hatırlatmakta fayda var.

Tüm bunların dışında platform API desteği de sağlıyor. Bu özellik ile sinyaller borsalardaki botlarla iletişim kurmada kullanılabilir ve sinyallere göre otomatik alım-satım yapılabilir.

Keyifli bir uygulama olan TradersBit’i denemenizi öneriyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.