reklamı kapat

ALAX’tan Kullanıcılarına İki Farklı Token

14:05
2 Mart 2018

Mobil oyun dağıtım platformu ALAX dünyadaki oyun sektörünü değiştirme potansiyeline sahip olan blockchain teknolojisine dayanıyor. Bir blockchain şirketi olan DECENT ile oyun dağıtım platformu Dragonfly arasında sağlanan işbirliğinin sonucunda geliştirilen proje, hem oyun geliştiricilerine hem de oyunculara kullanışlı bir platform sağlayacak.

Ayrıca bu platform aracılığıyla bankacılık deneyimi olmayan insanların da sektöre dahil edilmeleri planlanıyor. Bir ortaklığın sonucunda üretilen ALAX sayesinde DECENT platformunun blockchain teknolojisi ile Dragonfly platformunun 100 milyon aktif kullanıcısı bir araya geliyor.

ALAX platformunda iki token modeli bulunacak ve bu modellerin her biri kendine özgü işlevlere sahip olacak. Bu token’ler ALA ve ALX olarak ifade edilecek. Peki ALAX niçin ikili token modeli uyguluyor?

ALAX platformunun kurucu ortağı Matej Michalko bu konuya ilişkin şu ifadeleri kaydetti:

“Böylesi bir token modelini seçmek bizim için oldukça kolay oldu. Projemizin hem geliştiricilere hem de kullanıcılara karşı adil bir şekilde yaklaşmasını hedefliyoruz. İki farklı token modeline sahip olduğumuz için içeriklere yönelik sabitlenmiş bir değer aracı sunabiliyoruz. Bu sayede oyun geliştiricilerinin içerikler için aldıkları miktar ile kullanıcıların içerik için ödedikleri miktarın eşit olması sağlanacak.”

Platformun sahip olduğu iki token’i birbirinde ayırt edebilmek oldukça kolay. ALA, sahip olduğu değer itibari para birimlerine sabitlenmiş istikrarlı bir kullanım token’i olarak işlev görüyor. ALAX platformuna ait uygulama mağazasında kullanılacak ALA token’ler karşılığında oyun ya da uygulama edinilecek.

ALA token’in aksine ALX token’ler borsalarda işlem görmek üzere tasarlandı. ALX token’lerin fiyatı bu nedenle piyasada gerçekleşen hamlelere göre değişiklik gösterecek. Sınırlı sayıda sunulan ALX token’in fiyatı talep arttıkça yükselecek.

Proje ekibinin en büyük amaçlarında bir tanesi de platformun herkes için erişilebilir olmasını sağlamak olarak biliniyor. Hayatları boyunca herhangi bir bankacılık hizmeti almamış kullanıcılar mobil operatörlerini ya da aracı kurumları kullanarak platforma erişebilecekler.

Sorumluluk Reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun

ETİKETLER