reklamı kapat

ALAX Oyun Geliştiricileri İçin Avantaj Sağlıyor

12:50
16 Mart 2018

Blockchain teknolojisine dayanan bir mobil oyun platformu olan ALAX geliştiricilere çok sayıda oyuna ulaşabilme olanağı sunuyor. Üstelik bu oyunların kullanıcı yelpazesi dünya genelindeki bankacılık deneyimi olmayan insanları da kapsıyor. Bilindiği üzere sektörde faaliyet gösteren geliştiriciler oyunlarını bankacılık hizmeti almayan kullanıcılara ulaştırmakta oldukça büyük güçlüklerle karşılaşıyorlardı. ALAX platformu sayesinde sektörde bulunan bunun gibi sorunların üstesinden geliniyor.

Sektörde bulunan sorunlardan bir diğeri de ödeme işlemlerinin gerçekleşme süresi olarak biliniyor. Blockchain teknolojisine dayanan ALAX platformu kullanıcılarına sunduğu kaliteli hizmetler sayesinde bu sorunu da ortadan kaldırıyor.

Geliştiriciler için avantajlar

Mevcut sisteme tabi olan geliştiriciler ürünlerini kullanıcılarla buluşturabilmek için oldukça fazla miktarda ücretler ödemek zorunda bırakılıyorlar. Bu ücretleri ödemekten başka seçeneği bulunmayan oyun geliştiricileri, ürettikleri içeriklerden kâr elde edebilmek için ürünlerin fiyatlarını artırıyorlar. Üstelik bu içeriklerden elde edilen gelirlerin geliştiricilere ulaşma süresi 6 aya kadar uzanabiliyor. Bu durum geliştiriciler için başka bir sorun meydana getiriyor. Geliştiricilerin ürünlerden elde ettikleri kazanç oranlarının azalması bu durumun yol açtığı sorunlardan bir tanesi olarak ifade edilebilir. Ancak geliştiricilerin uygulamalarını geliştirerek daha da ileriye götürebilmesi için yeterli gelire sahip olmaları gerekiyor. Buna karşın oyun geliştiricilerinin gelir elde etmelerini sağlayacak bu “ödeme işlemleri” esnasında pek çok sorunla karşılaşılıyor.

ALAX tüm bu sorunları çözerek herkese rahat bir nefes aldırıyor. ALAX tarafından sunulan mağaza platformu DECENT’in tescilli DCore blockchain’ine dayandığı için bu platformda gerçekleşen bütün işlemler oldukça hızlı bir şekilde yürütülüyor. Böylece geliştiriciler üründen elde ettikleri gelirlerine anında ulaşabiliyorlar. Üstelik mevcut platformların uyguladığı yüksek ücretler de devre dışı bırakılıyor. Bunun sonucunda ise geliştiriciler daha fazla kullanıcıya daha fazla içeriği daha iyi fiyatlarla sunabiliyorlar. ALAX sektördeki herkesin memnun olması için elinden geleni yapıyor.

ALAX platformu kurucu ortağı Matej Michalko konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı:

“Hızla büyümekte olan bu piyasada geliştiricilerin karşılaştıkları sorunların çoğunu çözmeyi hedefliyoruz. Bu amacımızı gerçekleştirmek için blockchain teknolojisi biçilmiş bir kaftan olarak karşımıza çıktı. Örneğin içeriklere yönelik gerçekleştirilen ödemelerin geliştiricilere ulaşması sorunu bu teknoloji sayesinde çözüldü. Blockchain üzerinde gerçekleştirilen işlemler yalnızca beş saniyede tamamlanıyor.

ALAX platformunu kullanan içerik geliştiricilerinin ALAX Android SDK’ya erişimleri bulunuyor. Geliştirdikleri projelere göre kullanıcılar ALAX blockchain platformunun özelliklerinden rahatlıkla faydalanabilecekler. Bu sayede geliştiriciler uygulama içi ödeme, ödüllendirme gibi içeriğin başarılı olmasına katkıda bulunabilecek her türlü özelliği projelerine dahil edebilecekler. İçerikler IPFS’de depolanacak ve bir şifreleme işleminden geçecek. Bu sayede bu içeriklere yalnızca yetkilendirilen müşterilerin erişebilmesi sağlanacak.

Üstelik ALAX uygulama mağazası kullanıcıların hâlihazırda kullanmaya alışkın oldukları uygulamalarla benzer doğrultuda bir arayüze sahip olacak. Böylece kullanıcılar uygulamanın nasıl çalıştığını anlamak için zor zamanlar geçirmek zorunda kalmayacaklar. Platform iki tür token aracılığıyla faaliyetlerini sürdürecek. Bunlar ALA ve ALX olarak biliniyor. ALA token’ler yalnızca uygulama mağazasında kullanılacak. Bu token’leri Dragonfly ağında bulunan satıcılar aracılığıyla temin edebilirsiniz. Platform tarafından sunulan bir diğer token olan ALX ise 17 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan token satış etkinliği esnasında kullanıcılar ile buluşturulacak. Bu etkinliğin ardından ALX çeşitli borsalarda işlev görmeye başlayacak. Üstelik ALX’i kullanarak ALA edinmeniz de mümkün.

ALAX Hakkında

ALAX blockchain teknolojisine dayanan bir mobil oyun dağıtım platformu olarak tanımlanabilir. Platform dünya genelindeki oyun sektörünü yeniden şekillendirmeyi hedefliyor. Bir blockchain teknoloji işletmesi olan DECENT ve uygulama ya da oyun dağıtım platformu olarak faaliyetlerini sürdüren Dragonfly tarafından geliştirilmiş ortak bir teşebbüs olarak bilinen ALAX, bankacılık deneyimi olmayan kullanıcılar da dahil olmak üzere birçok oyuncuya ve içerik üreticisine kaliteli deneyimler sunmaya hazırlanıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun

ETİKETLER